Lehotříkolka pro zraněného policistu

Nejdřív si řekneme, co se stalo a kde pomáháme. Začněme od příběhu, který se stal. Praporčík Vladimír Skrčený sloužil 27 let u Policie České republiky. Za sebou má i dramatické momenty, jako třeba záchranu novináře, který se stal rukojmím zločince. Ukončení své služby si však představoval úplně jinak a rozhodně méně dramaticky. V roce 2019 utrpěl vážný úraz na lyžích, který vyústil v invalidní důchod. Několik měsíců strávil v nemocnicích a rehabilitačním ústavu. Bohužel jeho levá ruka zůstala v podstatě nehybná.

Celý život byl přitom aktivní – jezdil na kole, hrál fotbal nebo tenis a věnoval se i volnému lezení na umělých stěnách. V posledních letech trénoval o to víc, aby si mohl splnit svůj sen – nastoupit k horské službě jako záchranář. Nyní by se tak alespoň rád věnoval opět tomu, co mu dodávalo energii ještě před úrazem, a to právě sportu. V lednu podstoupil poslední operaci, která jeho zdravotní stav stabilizovala, a tak by se k aktivnímu životu mohl s patřičnou výbavou zase vrátit.

A teď k té lehotříkolce. Pokud máte za sebou toto, pak běžné kolo nepřipadá v úvahu, protože kvůli nepohyblivé ruce má Vladimír narušenou stabilitu. Jedinou možností, jak zase zavítat na vyjížďky do přírody a zároveň sportovat bezpečně, je lehotříkolka v hodnotě 221.584,- Kč od české firmy AZUB BIKE – svět alternativní cyklistiky z Uherského Brodu. V Nadaci policistů a hasičů, kam celý život přispíval, mu nepomohli, ale doporučili obrátit se s touto žádostí na Nadační fond REGI Base. A ano, my pomáháme!

Vladimírovi bude letos 50 let. I proto jsme rádi, že jsme mohli i my přispět k jeho kulatinám a vybrat na vysněný dárek.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.

⚔️
🇨🇿
🚓

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba