Seznamte se s plk. Ing. Bohdanem Kubicou

Seznamte se s naším novým klientem, plk. Ing. Bohdanem Kubicou. Plk. Kubica byl celý život vojákem tělem i duší. Dlouhá léta pracoval na Ministerstvu obrany, následně na Generálním štábu Armády ČR, a to přímo pod generálem Alešem Opatou. Jeho celoživotním mottem je, že slovo vojáka platí.

V červnu loňského roku postihl plk. Kubiceho těžký akutní mozkový infarkt. Tím začal boj o jeho život, a především o důstojnost a péči, kterou si bezesporu zaslouží. Velkou oporu má celou dobu ve své manželce Vladimíře, díky které se také dostal do péče Nadačního fondu REGI Base I. Vladimíra dělala vše pro to, aby byl její manžel léčen výhradně v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Bohužel podle zdejších lékařů byl plk. Kubica v podstatě ležící mrtvolou, a tak ho jednoho dne nechali bez vědomí Vladimíry, která je zároveň jeho opatrovníkem, převézt do nemocnice v Písku. Tam se mu však nedostávalo té správné péče – rehabilitace neprobíhaly, kvůli nedostatečné hygieně dostal záněty. Právě kvůli těmto chybám se jeho stav zhoršil natolik, že je nyní upoután na invalidní vozík, ochrnutý na půl těla včetně mluvidel, a tedy plně závislý na péči své oddané manželky.

Ani jeden však neztrácejí víru a naději. A právě proto také kontaktovali náš nadační fond. Na Neurorehabilitační klinice AXON podstoupil plk. Kubica měsíční terapii za 140 000 Kč. Jedná se o intenzivní léčbu 4 hodiny denně s použitím nejmodernějších přístrojů a za přítomnosti dvou fyzioterapeutů.

První měsíc zaplatili z rodinných úspor, bohužel na další kola již nemají. Aby byla léčba úspěšná, je třeba ji opakovat. Nadační fond REGI Base I. domluvil vyšetření u rehabilitačních specialistů, plk. Kubica bude také zapojen do nového speciálního ambulantního kranioprogramu s využitím nejmodernější robotiky.

Pokud plk. Bohdanu Kubicemu věříte také, dopřejte mu druhý start formou příspěvku v jakékoliv výši na účet č. 7025394001/2010

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.

🇨🇿
⚔️

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba