Léčba zraněných ukrajinských vojáků ukončena!

Léčba prvních dvou zraněných ukrajinských vojáků úspěšně ukončena!

Dvacetiletý Oleg a jednapadesátiletý Dmytro byli hned na jaře zraněni ve vojenském konfliktu na východě své země. Nadační fond REGI Base I. pomohl s jejich převozem a rehabilitací v Lázních Darkov.

Dmytro může po úspěšné rehabilitaci odložit berle a postavit se na zraněnou nohu. Zlepšil se i jeho psychický stav.

Oleg, jehož střela připravila o téměř celou levou ruku a roztříštila mu patu a okolní měkké tkáně a kosti, dostal na míru vyrobenou výstelku paty. Bohužel jej už lékaři nepřesvědčili o vhodnosti protézy od německého výrobce OTTOBOCK. On sám trval na dražší, bionické protéze, která pro něj nebyla vhodná a na níž ani sbírka od českého partnera nestačila. Rovněž by byl problematický i servis této protézy na Ukrajině.

Oba vojáci však úspěšně odcestovali domů a oba plánují návrat do armády.

Poděkování – a to i od samotných zraněných vojáků – patří především výbornému a profesionálnímu personálu Lázní Darkov, zejména paní ředitelce, která celou akci dozorovala a koordinovala. Čeští lékaři a rehabilitační pracovníci měli zase možnost seznámit se s typy poranění, s nimiž – naštěstí – nemají příliš zkušeností a které u nás doufejme mít nikdy ve velké míře nebudeme.

Nadační fond REGI Base I. připravuje na podobnou rehabilitaci další dva zraněné. Ani v tomto případě a ani v těch budoucích nebudou použity peníze našich dárců ani jiné prostředky nadace.

Vše je hrazeno ze speciálního daru soukromé české společnosti.

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba