Váleční veteráni z Gruzie v Lázních Darkov

Váleční veteráni z Gruzie v Lázních Darkov
Do karvinských Lázní Darkov dorazili váleční veteráni z Gruzie. Dva zranění gruzínští vojáci Amiran Adamia a Nikoloz Tsereteli, kteří se účastnili bojů v krvavém gruzínsko-abchazském konfliktu, absolvují v Lázních Darkov měsíční léčebný rehabilitační pobyt. Zároveň si zde vyzkouší nejmodernější speciální protézy. Jejich přepravu, léčbu i nové protézy hradí Nadační fond REGI Base, pobočka Regi Base Georgia.
Amiran Adamia byl během bojů vážně zraněn kulkou a následující rok mu během dalších operací pod nohama vybuchla pěchotní mina a přišel o levou nohu. Byl vyznamenám Řádem Vakhtang Gorgasali třetí třídy. Nikoloz Tsereteli sloužil ve speciálních jednotkách. Výbuch miny ho připravil o obě nohy. Poté vystudoval právnickou fakultu a nyní působí jako advokát. Je držitelem medaile Za bojové zásluhy.
Oba váleční veteráni se čerstvě ubytovali v Lázních Darkov, kde se budou po celý následující měsíc zotavovat. Absolvují zde celou řadu léčebných rehabilitačních procedur s využitím unikátních robotických přístrojů a jedinečné přírodní léčivé jodobromové vody solanky. Během příštího týdne jim budou zaměřeny a následně zhotoveny nejmodernější protézy, které uhradí Regi Base Gruzie.
„Koncem loňského roku se na nás obrátilo ministerstvo obrany Gruzie s žádostí o pomoc se zajištěním rehabilitace a léčby pro jejich zraněné novodobé válečné veterány. Přesně toto je oblast, na kterou se specializujeme. Zvolili jsme karvinské Lázně Darkov, protože s nimi máme velmi dobré mnohaleté zkušenosti. Doprava obou veteránů z Gruzie do Česka byla poněkud komplikovaná, několikrát se odkládala, ale konečně už jsou tady. Věříme, že se nám podaří zlepšit zdravotní stav nejen prvním dvěma, ale i dalším zraněným vojákům v českých rehabilitačních zařízeních,“ sdělil předseda správní rady Nadačního fondu REGI Base Hynek Čech.
„S léčbou vojáků máme dlouholetou zkušenost, ať už se jedná o české válečné veterány, nebo o vojáky ze zahraničí, například z Libye, Saúdské Arábie nebo Ukrajiny. Úspěšně jsme léčili i děti z Beslanu,“ řekla generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.
Lázně Darkov mají bohaté zkušenosti s léčbou zraněných válečných veteránů, řadu z nich úspěšně odléčily a vrátily do života. Mimořádně úspěšná byla například léčba dvou ukrajinských válečných veteránů před třemi lety, kdy jeden z nich přijel do Lázní Darkov o berlích a očekával, že skončí na invalidním vozíku, a už po dvou týdnech léčby chodil bez berlí jen s protézou. I jejich léčbu hradil Nadační fond REGI Base.
Přežili zuřivý válečný konflikt v Gruzii
TV.BLESK.CZ
Přežili zuřivý válečný konflikt v Gruzii

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla