Nadační fond REGI BASE nezapomíná ani na druhoválečné veterány.

Když nám v nadačním fondu zazvonil telefon, na jehož druhém konci byl novodobý válečný veterán Josef Slávik z Moravy s prosbou, zda bychom mohli potěšit druhoválečného veterána, plukovníka Jana Hronka, se zajištěním nového digitálního měřiče na tlak, který se mu v týdnu rozbil, neváhali jsme ani minutu. O dva dny později jsme už zvonili my na dům pana plukovníka v Charvatské Nové Vsi u Břeclavi. S sebou jsme měli nejmodernější digitální tlakoměr na paži OMRON M7 Intelli IT. Přístroj má dělenou paměť pro dva uživatele, detekci arytmie, grafické znázornění tlaku, indikaci správně nasazené manžety, velký LCD displej, paměť, pohybový senzor, průměr tlaku a umí také sdílet naměřená data s chytrým telefonem s přesností měření pulzu 95 % a přesností měření tlaku -3 mmHg. Má i připojení Bluetooth a je kompatibilní se systémy Android a iOS.

Protože asi před měsícem prodělal pan plukovník Hronek nemoc COVID-19, zakoupili jsme mu i domácí ozonový generátor, kterým si bude pravidelně „čistit“ svůj domek.

To vše díky úspěšné sbírce vlcimak.cz!

Pan plukovník Hronek, který se těší dobrému zdraví i náladě, oslaví v červnu 90 let a nyní dopisuje další knihu o svém životě a práci v odboji během 2. světové války. Před pandemií pravidelně přednášel na různých školách a věří, že až se situace vrátí do normálu, seznámí další studenty s historií, kterou prožil na vlastní kůži.
Válečný veterán, plukovník v.v. Jan Maria Hronek se narodil 7. června 1931 v Uherském Hradišti. Oba rodiče, otec Jan i matka Emilie, byli učitelé. Svého syna vedli k vlastenectví. Sami se zapojili do pomoci partyzánům. Z malého Jana se tak stala partyzánská spojka. Zjišťoval, kolik je kde německých vojáků, a také, jaké mají zbraně. Pomáhal při akci proti fašistické Hlinkově gardě i při různých destrukcích na železniční trati. V noci chodíval do lesů varovat partyzány před německým zásahem. Jednou při návratu po něm začal střílet německý voják. V roce 1945 jej prezident vyznamenal za chrabrost.

Až do důchodu působil v ostravsko-karvinských dolech, kde se podílel na vytváření integrovaného záchranného systému.
„Nikdy neházej flintu do žita a nikdy nepanikař. Vždycky je nějaké řešení.“ Takové je životní motto plukovníka Hronka, jemuž patří velký dík za jeho celoživotní pevný postoj.
Chtěli bychom mu i touto cestou poděkovat za službu vlasti a co vše riskoval a obětoval pro naši svobodu během druhé světové války.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili! A pomáháme i druhoválečným veteránům, kterých je bohužel méně a méně.
Pomáhejte s námi. Své příspěvky můžete posílat na transparentní účet č. 2900415315 / 2010

 🇨🇿

Může jít o obrázek 4 people , people standing a text

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla