Vozidlo pro válečného veterána Radka Štefla

Válečný veterán Radek Štefl strávil v armádě přes 12 let, sloužil mimo jiné u chrudimských výsadkářů a zúčastnil se taky několika zahraničních misí v bývalé Jugoslávii. Specializoval se na partyzánský boj v lese, zkušenosti má i z ženijního praporu, kde absolvoval kurz trhacích prací nebo ženijních zátarasů. Uspěl i jako instruktor bojového umění MUSADO.

Bohužel při jednom bojovém pěším přesunu s plnou polní si po pádu přetrhal ramenní vazivo a poranil záda. Rentgen potvrdil velmi snížený meziobratlový prostor v lumbální části. Následné zdravotní komplikace mu neumožnily v práci pro armádu pokračovat.

Před měsícem jsme Radkovi pomohli dostat se z jeho vlastního boje. Po 7 letech získal zpět exekutorem zabavený řidičský průkaz. Dnes jsme mu předali vozidlo KIA RIO, které bude používat na cesty do práce, kterou si v rekordním čase našel. Směna na stavbě začíná totiž brzy ráno, kdy žádné veřejné autobusové spojení ještě nefunguje. Proto jsme vyhověli Radkové žádosti a pořídili starší vůz z Německa pro tyto krátké cesty. Vozidlo prošlo STK, zařídili jsme nové SPZ, zaplatili zákonné pojištění, roční dálniční známku, vyměnili olej, palivový, vzduchový a pilový filtr, namontovali nové destičky a baterii. Servis provedl kompletní prohlídku tak, aby Radek mohl vozidlo bezpečně používat. Do nového života jsme ještě Radkovi natankovali plnou nádrž paliva a teď už mu jen přejeme bezpečný start v nové práci a životní etapě.

Naše právní oddělení navíc intenzivně pracuje na přípravě osobního oddlužení tak, aby Radek mohl začít s čistým štítem.

Celkem REGI BASE zaplatilo 57 000,- Kč.

Děkujeme všem, kteří podporují válečné veterány. Přispět můžete na transparentní účet č. 2900415315 / 2010 ( FIO)

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili!
🇨🇿

Může jít o obrázek 3 people a outdoors