Vozidlo pro válečného veterána Radka Štefla

Vozidlo pro válečného veterána Radka Štefla

Válečný veterán Radek Štefl strávil v armádě přes 12 let, sloužil mimo jiné u chrudimských výsadkářů a zúčastnil se taky několika zahraničních misí v bývalé Jugoslávii. Specializoval se na partyzánský boj v lese, zkušenosti má i z ženijního praporu, kde absolvoval kurz trhacích prací nebo ženijních zátarasů. Uspěl i jako instruktor bojového umění MUSADO.

Bohužel při jednom bojovém pěším přesunu s plnou polní si po pádu přetrhal ramenní vazivo a poranil záda. Rentgen potvrdil velmi snížený meziobratlový prostor v lumbální části. Následné zdravotní komplikace mu neumožnily v práci pro armádu pokračovat.

Před měsícem jsme Radkovi pomohli dostat se z jeho vlastního boje. Po 7 letech získal zpět exekutorem zabavený řidičský průkaz. Dnes jsme mu předali vozidlo KIA RIO, které bude používat na cesty do práce, kterou si v rekordním čase našel. Směna na stavbě začíná totiž brzy ráno, kdy žádné veřejné autobusové spojení ještě nefunguje. Proto jsme vyhověli Radkové žádosti a pořídili starší vůz z Německa pro tyto krátké cesty. Vozidlo prošlo STK, zařídili jsme nové SPZ, zaplatili zákonné pojištění, roční dálniční známku, vyměnili olej, palivový, vzduchový a pilový filtr, namontovali nové destičky a baterii. Servis provedl kompletní prohlídku tak, aby Radek mohl vozidlo bezpečně používat. Do nového života jsme ještě Radkovi natankovali plnou nádrž paliva a teď už mu jen přejeme bezpečný start v nové práci a životní etapě.

Naše právní oddělení navíc intenzivně pracuje na přípravě osobního oddlužení tak, aby Radek mohl začít s čistým štítem.

Celkem REGI BASE zaplatilo 57 000,- Kč.

Děkujeme všem, kteří podporují válečné veterány. Přispět můžete na transparentní účet č. 2900415315 / 2010 ( FIO)

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili!
🇨🇿

Může jít o obrázek 3 people a outdoors

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba