Nadační fond REGI Base I. pomohl válečnému veteránovi vybojovat životní závazek.

Radek Štefl strávil v armádě přes 12 let, sloužil mimo jiné i u chrudimských výsadkářů a zúčastnil se taky několika zahraničních misí v bývalé Jugoslávii. Uspěl však i jako instruktor bojového umění MUSADO. Bohužel při jednom bojovém pěším přesunu s plnou polní si po pádu přetrhal ramenní vazivo a poranil si záda. Následné zdravotní komplikace jeho působení v armádě ukončily. Najít vhodnou práci byl horší boj než ten, který zažíval v terénu. Kvůli tomu začal brzy zápolit i s financemi. Úspory brzy došly a řada přišla na půjčky. Jenže drobné půjčky nahradily „výhodnější“ půjčky a ještě ty „výhodnější“, které postupně Radka dostávaly do beznaděje jak v rovině pracovní, tak v té rodinné. A právě tehdy, když přišel i o to poslední, když se s ním manželka rozvedla a odešla i se 2 dětmi, ocitl se Radek nejen na dně své kasy. Alimenty nebyl schopen splácet, a tak mu v roce 2014 jako jednomu z prvních u nás dle nového zákona exekutor zabavil řidičák.

Celý život Radek daruje krev a plazmu a nyní se rozhodl o pomoc požádat sám. Díky Nadačnímu fondu REGI Base I. se podařilo vyjednat snížení dlužných alimentů i souhlas se zastavením exekuce. REGI Base pomohlo zaplatit 68 tisíc za právní služby a následné vypořádání exekuce a alimentů pro děti Radka, a tak si konečně v pondělí odpoledne mohl Radek po 7 letech vyzvednout svůj řidičák. Radkovi budeme i nadále pomáhat s procesem osobní insolvence, a hlavně s návratem zpět do života. Domluvili jsme mu i komplexní nové lékařské vyšetření.

Pro REGI Base je Radkův příběh zcela novou výzvou, a i když šlo tentokrát o trochu neobvyklou finanční pomoc, i v tomto případě platí, že pomáháme těm, kteří za nás sloužili. Protože i ti největší bojovníci se občas dostanou do zápasu sami se sebou.

Děkujeme všem, kteří se zapojujete do sbírky Vlčí mák. I nadále nás můžete podpořit svým příspěvkem na transparentním účtu 202 0111 11/2010.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.
🇨🇿

Může jít o obrázek 3 lidé, stojící lidé a outdoors