Unikátní léčba kmenovými buňkami pro dva válečné veterány!

Unikátní léčba kmenovými buňkami pro dva válečné veterány!
Npor. Attila Fabián je dlouholetý válečný veterán, kterému Nadační fond REGI Base I. pomáhá už téměř 4 roky. Válečný veterán pprap. Zdeněk Čtvrtníček, účastník několika misí v bývalé Jugoslávii, utrpěl těžký úraz páteře a je kvadruplegik. Díky sbírce na www.vlcimak.cz a tedy díky Vám všem se podařilo vybrat přes 700 tisíc korun na zajištění unikátní léčby kmenovými buňkami na specializované klinice mimo ČR. Bohužel u nás se tento typ léčby neprovádí. Oběma válečným veteránům jsme zajistili dopravu, ubytování a samotnou aplikaci kmenových buněk. Zákrok proběhl naprosto v pořádku a oba veteráni mohli o pár hodin později opustit kliniku.
Terapie kmenovými buňkami je léčba, při které dochází k cílenému průniku kmenových buněk do těla pacienta. Ve většina případů jde o živé buňky, např. T-lymfocyty, které zahájí rozvoj buněčné imunity. Attila léčbu absolvoval už před rokem a výsledkem bylo fantastické zlepšení jeho zdravotního stavu.
Oba veterány teď čeká asi dvoutýdenní odpočinek, než nastoupí na intenzivní neurorehabilitaci na specializovanou kliniku Axon v Praze.
Pomáháme těm, kteří za nás sloužili. A děkujeme všem drobným i větším dárcům, kteří umožnili našim válečným veteránům absolvovat tuto specializovanou a drahou léčbu.
Chcete-li pomoct také, můžete přispět na transparentní účet č. 2900415315/2010.
Podívejte se také na Příběh bojovníka, časosběrný dokument o Attilovi a jeho léčbě: https://www.youtube.com/watch?v=0MWgWJSFONg&t=40s.
Může jít o obrázek 5 lidí, stojící lidé a outerwear

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba