Do Prahy jsme převezli těžce zraněného záchranáře Zdeňka Mikulu.
Když se na nás v červnu 2020 obrátila Zdeňkova manželka s žádostí o pomoc, netušili jsme, jak moc špatně na tom její manžel je. Zdeněk je ležící, nemluví a není schopen pohybovat žádnou končetinou. Jediná komunikace tak vede skrz speciální oční senzor a obrazovku umístěnou nad jeho postelí. V loňském roce jsme Zdeňkovi zakoupili speciální neurostimulační prostředek, který aktivoval nefunkční svaly na noze a rukou.
To však nestačilo. Speciální tým pod vedením zkušené primářky MUDr. Jarmily Zipserové navrhl dlouhodobou komplexní neurorehabilitační péči s jediným cílem – postavit Zdeňka zpět na nohy. Nikdo neměl a nemá důvod této ambici nevěřit. Před asi 6 lety se totiž to samé paní doktorce podařilo u zraněného válečného veterána z Afghánistánu.
Díky Vám všem, kteří jste přispěli v rámci sbírky www.vlcimak.cz, bylo nyní možné převézt Zdeňka do Prahy na Neurorehabilitační klinika AXON
na měsíční robotickou neurorehabilitaci. Jedná se o péči v hodnotě téměř 230.000,- Kč.
Ve speciálním ubytovacím zařízení Zdeňka uvítala ošetřující lékařka, paní MUDr. Stránská, a speciálně vycvičený pes, zlatý retrívr Perry.
Jako elitní záchranář rychlé záchranné služby Jihomoravského kraje zachránil Zdeněk Mikula desítky životů. V roce 2017, ve 43 letech dostal mrtvici, ochrnul od hlavy dolů a začal boj o jeho život. Po probuzení z umělého spánku nedávali lékaři Zdeňkovi žádnou naději na to, že by se mohl jeho stav někdy zlepšit. V současné chvíli je Zdeněk v domácí péči, kde o něj s láskou a mimořádným nasazením pečuje jeho manželka Veronika. Právě ta se také obrátila na náš nadační fond s žádostí o pomoc.
Zdeňkova cesta zpět k běžnému životu začíná a my vás o každém kroku, snad i doslova, budeme pravidelně informovat.
Pokud chcete přispět na transparentní účet ve Fio bance: 2900415315/2010. Jako variabilní symbol prosím uvádějte 112.
Pomáháme těm, kteří za nás sloužili! ⚔🇨🇿
Na obrázku může být: 5 people, uvnitř