Největší letošní výzva pro REGI Base!

Do Prahy jsme převezli těžce zraněného záchranáře Zdeňka Mikulu.
Když se na nás v červnu 2020 obrátila Zdeňkova manželka s žádostí o pomoc, netušili jsme, jak moc špatně na tom její manžel je. Zdeněk je ležící, nemluví a není schopen pohybovat žádnou končetinou. Jediná komunikace tak vede skrz speciální oční senzor a obrazovku umístěnou nad jeho postelí. V loňském roce jsme Zdeňkovi zakoupili speciální neurostimulační prostředek, který aktivoval nefunkční svaly na noze a rukou.
To však nestačilo. Speciální tým pod vedením zkušené primářky MUDr. Jarmily Zipserové navrhl dlouhodobou komplexní neurorehabilitační péči s jediným cílem – postavit Zdeňka zpět na nohy. Nikdo neměl a nemá důvod této ambici nevěřit. Před asi 6 lety se totiž to samé paní doktorce podařilo u zraněného válečného veterána z Afghánistánu.
Díky Vám všem, kteří jste přispěli v rámci sbírky www.vlcimak.cz, bylo nyní možné převézt Zdeňka do Prahy na Neurorehabilitační klinika AXON
na měsíční robotickou neurorehabilitaci. Jedná se o péči v hodnotě téměř 230.000,- Kč.
Ve speciálním ubytovacím zařízení Zdeňka uvítala ošetřující lékařka, paní MUDr. Stránská, a speciálně vycvičený pes, zlatý retrívr Perry.
Jako elitní záchranář rychlé záchranné služby Jihomoravského kraje zachránil Zdeněk Mikula desítky životů. V roce 2017, ve 43 letech dostal mrtvici, ochrnul od hlavy dolů a začal boj o jeho život. Po probuzení z umělého spánku nedávali lékaři Zdeňkovi žádnou naději na to, že by se mohl jeho stav někdy zlepšit. V současné chvíli je Zdeněk v domácí péči, kde o něj s láskou a mimořádným nasazením pečuje jeho manželka Veronika. Právě ta se také obrátila na náš nadační fond s žádostí o pomoc.
Zdeňkova cesta zpět k běžnému životu začíná a my vás o každém kroku, snad i doslova, budeme pravidelně informovat.
Pokud chcete přispět na transparentní účet ve Fio bance: 2900415315/2010. Jako variabilní symbol prosím uvádějte 112.
Pomáháme těm, kteří za nás sloužili!  ⚔🇨🇿
Na obrázku může být: 5 people, uvnitř

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba