Pomáháme i před koncem roku a dáváme si předsevzetí, že v tom budeme pokračovat i v roce příštím.
Nadační fond REGI Base I. a český výrobce rehabilitačních přístrojů, firma Kalpe, opět spojili své síly a pomohli těžce zraněnému operačnímu důstojníkovi hasičského sboru v Kladně, npor. Ing. Radku Chmelařovi. Po bedlivém zkoušení, zaměření vhodného příslušenství a nastavení, byl vybrán rehabilitační přístroj na procvičování horních a dolních končetin Rotren Solo X v hodnotě 48 314,- Kč. Je vhodný pro efektivní pohybovou léčbu, neboť pracuje se zapojením celého těla. Při cvičení tak dochází k zapojení horních končetin, trupu a zároveň dolních končetin. Díky tomu se zlepšuje celková fyzická kondice. A se zvyšující se kondicí se samozřejmě zlepšuje i samostatnost. Jednodušší jsou pak přesuny do automobilu nebo na lůžko. Pro zdravé jedince běžné činnosti, které však pro poraněné znamenají každodenní překážku. U výroby přístroje musel být zohledněn i na míru vyrobený vozíček. Pro správné vedení dolních končetin byla také na zakázku vyrobena správná opora a fixace pro obě lýtka.
Npor. Chmelař nyní pilně cvičí ve Vojenském rehabilitačním ústavu na Slapech. Předání ale proběhlo v jeho bydlišti za účasti tatínka, který mu i s celou rodinou pomáhá s úpravami na bezbariérové bydlení.
Děkujeme Vám všem, kteří pomáháte realizovat sny těch, kteří za nás sloužili, a věříme ve Vaši podporu i v roce 2021.
Pokud chcete pravidelně přispívat na další projekty, můžete si zřídit trvalý příkaz nebo jednorázově přispět na TRANSPARENTNÍ účet č. 2900415315/2010.
⚔️🇨🇿
Na obrázku může být: 9 people, people sitting a people on stage , text that says 'REGI BASE® 784518 Rotren'