Zraněné hasičce pomohl český výrobce

Zraněné dobrovolné hasičce pomohl český výrobce rehabilitačních pomůcek!
Michaele Šrůtkové před lety, bez jakéhokoliv varování, selhalo srce. Resuscitace trvala dlouho, a proto se od té doby paní Šrůtková vyrovnává s následky hypoxie, tedy nedostatkem kyslíku v krvi. Nadační fond REGI Base I. se proto před časem obrátil na firmu Kalpe – rehabilitační přístroje a rotopedy s žádostí o pomoc s výběrem vhodného rehabilitačního přístroje. Česká rodinná firma založená již roku 1990 využila svých letitých zkušeností s výrobou rotopedů a rehabilitačních přístrojů pro pohybovou léčbu dolních a horních končetin a provedla s paní Šrůtkovou kompletní zaměření a vyzkoušení vhodného přístroje, který by ji každý den pomáhal v rehabilitaci. Nakonec padl výběr na profesionální rehabilitační pohybový přístroj MOTREN Duo 2 pro pasivní, aktivní a asistované cvičení. Přístroj je určen k samostatnému procvičování dolních nebo horních končetin a je uváděn do pohybu elektromotorem, který je řízen počítačem vybaveným řadou funkcí. Výhodou tohoto přístroje je výškově nastavitelné a překlopné rameno, jehož polohu lze měnit v závislosti na tom, jaké končetiny se procvičují. Díky velkému barevnému dotykovému displeji má cvičící okamžitou zpětnou vazbu o průběhu tréninku.
Pomůcku v hodnotě 125 776,- Kč jsme paní Šrůtkové předali v nově postaveném speciálním sanatoriu Diakonie Betlém v Kloboucích u Brna, které je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním péči pro lidi s těžkých handicapem. Věříme, že každodenní rehabilitace jí pomůže zlepšit hybnost končetin, napomůže správnému fungování trávicího systému, podpoří krevní oběh a funkci srdce a v neposlední řadě povede ke zlepšení fyzického i psychického stavu.
Velké poděkování patří společnosti TEMIZE s.r.o., která pomohla toto zařízení zafinancovat.
Děkujeme, že pomáháte těm, kteří za nás sloužili. Chcete-li přispět, využijte transparentní účet 2900415315/2010.
⚔️🇨🇿🚒
Na obrázku může být: 3 people, sedící lidé

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba