Vyhlašujeme sbírku na pomoc zraněnému záchranáři!

Vyhlašujeme sbírku na pomoc zraněnému záchranáři!

Jako elitní záchranář rychlé záchranné služby Jihomoravského kraje zachránil Zdeněk Mikula desítky životů. Teď naopak potřebuje zachránit ten svůj. Před dvěma lety, ve 43 letech, dostal mrtvici a ochrnul od hlavy dolů. Hýbat dokáže jen očima. S okolním světem se tak Zdeněk dorozumívá pomocí speciálního počítačového monitoru s unikátním programem pro komunikaci, který ovládá právě a pouze očním kontaktem. V současné chvíli je Zdeněk v domácí péči, kde o něj s láskou a mimořádným nasazením pečuje jeho manželka Veronika. Právě ta se také obrátila na náš nadační fond s žádostí o pomoc. Po první návštěvě u Zdeňka doma jsme ihned kontaktovali specialistku na poranění mozku, doktorku Hoidekerovou. Ta hned druhý den, přestože byla neděle, za Zdeňkem přijela a pomohla mu s výběrem domácích rehabilitačních pomůcek a předala kontakt na specializovanou firmu, která mu na míru vyrobí dlahu na dolní končetinu, na které začíná být pozorovatelná svalová křeč. Nadační fond REGI Base I. sestavil tým pod vedením primářky Zipserové, která bude se Zdeňkem koordinovat další možné způsoby aktivní rehabilitace.

Zdeňkův případ nám svou náročností a celkovou diagnózou připomíná péči o zraněného válečného veterána z Afghánistánu s těžkým poškozením mozku, kterému jsme před 7 lety včasnou rehabilitací zachránili život. Právě na základě této zkušenosti víme, že cokoliv vzdávat by bylo předčasné, a jsme rádi, že i Zdeněk k tomu takto přistupuje a že se nepřízni osudu nepoddal, ale naopak se s ní pere a bojuje.

Pojďte mu v tom pomoci s námi! Své příspěvky na následnou specializovanou rehabilitaci mozku a asistenční pomůcky, které bude Zdeněk využívat v domácím prostředí a které pojišťovna plně nehradí, můžete posílat na sbírkový transparentní účet ve Fio bance: 2900415315/2010. Jako variabilní symbol prosím uvádějte 112.

O aktivitách Zdeňka, o jeho zdravotním stavu a o cestě k návratu do běžného života Vás budeme průběžně informovat.

Děkujeme!
🇨🇿⚔️

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba