Na Pražském hradě proběhlo předání šeku

Na Pražském hradě proběhlo slavnostní předání symbolického šeku Nadačního fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana ve výši 42 000 Kč na pořízení mechanického vozíku válečnému veteránovi kpt. Luboši Rousovi z rukou generálmajora Ing. Jana Kašeho, MSc. a zástupců nadačního fondu REGI Base I. Za Nadační fond prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana se akce zúčastnila dcera pana prezidenta Kateřina, která fondu pomáhá jako dobrovolnice.

Kpt. Rous již celkem 25 let věrně slouží u Armáda České republiky přímo na vojenském letišti 24. základny dopravního letectva Praha Kbely. V říjnu 2019 utrpěl při dopravní nehodě těžký úraz s poškozením míchy v oblasti hrudní páteře s diagnózou paraplegie.

Koncem dubna se obrátil na REGI Base. s žádostí o pomoc se získáním doplatku na speciální mechanický invalidní vozík vyrobený na míru, nástavec na vozík pro jízdu na trávě + speciálně upravený vůz /VW Sharan nebo SEAT Alhambra/, pro snadnější naložení a vyložení vozíku z důvodu nefunkčních břišních svalů .

Nadační fond REGI Base I. zajistil první část přání kpt. Rouse ve spolupráci s Nadačním fondem prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana, druhá část přání bude předána již tento měsíc a poslední část – nákup nového vozidla upraveného pro vozíčkáře bude uskutečněno v co nejkratší době.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili!

Podpořte nákup vozidla pro kpt. Rouse příspěvkem na transparentní účet u FIO Banky 2900415315/2010.
Do poznámky – kpt. Rous.

Děkujeme.

🇨🇿⚔️
Na obrázku může být: 4 lidé

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba