Předání nového elektrického vozíku

Včera 30.4.2020 byl slavnostně předán Speciální Elektrický invalidní skůtr Freerider Lion válečnému veteránovi praporčíkovi Davidu Píšovi v místě jeho bydliště. Prap. Píša je v současné době v invalidním důchodu III. stupeň . Má roztroušenou sklerózu po druhém očkování do mise v bývalé Jugoslávii. Bohužel se jeho zdravotní stav neustále zhoršuje a v současnosti se může pohybovat už jen za pomoci holí a to na menší vzdálenosti. Vozík v hodnotě 110.000,-Kč dodala firma vozikyprozivot.cz pana Bohoviče, který nám umožnil nejdříve vozík řádně vyzkoušet v náročném kopcovitém terénu kolem bydliště válečného veterána. Jedná se o skvělý stroj, který splní očekávání i těch nejnáročnějších. Tento invalidní vozík je často nazýván Rolls Roycem mezi invalidními vozíky nebo invalidními skútry. Má nadprůměrně pohodlné kapitánské křeslo, špičkové odpružení všech čtyř kol, kola o průměru 35 cm. Jeho dojezd 70 km ho řadí k nejlepším vytrvalcům mezi skútry.
Velké poděkování patří Veronice Blažkové za seznámení se skvělou organizaci Diplomatic Spouses Association Prague, (www.dsaprague.org), která se skládá z manželek a manželů členů diplomatického sboru, jenž zastupují své státy v ČR. Jejich hlavní úlohou je fundraising pro charitu v hostitelské zemi, které se naplno věnuji a pomohli už mnoha lidem, kterým štěstí moc nepřálo. To se taky v případě válečného veterána Píši podařilo a celkem přispěli 80.000,-kč na nákup tohoto speciálního elektrického invalidního vozíku.
Přejeme panu praporčíkovi hodně šťastných kilometrů a zážitků s jeho dvěma dětmi a manželkou.
Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.
Podpořte naši činnost darem na transparentní účet u FIO Banky 2900415315 / 2010.
Děkujeme.
🇨🇿⚔️

Na obrázku může být: 3 people, outdoor a nature

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba