Vyměnil vozík za berle

Nadstrážmistr Robert Gyömbér sloužil u hasičského záchranného sboru téměř 26let. Kdyby nebylo těžké nemoci a následné operace mozku, určitě by sloužil dál. Po operaci má problém se stabilitou a špatně chodí. Na přesun potřeboval invalidní vozík.
V péči REGI Base je už přes rok a do té doby jsme pro něj zajistili speciální roboticko-rehabilitační pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech spolu s jeho zraněnými kolegy Martinem Šabatou a Liborem Bohdaneckým.
Největší pokrok však nastal až po zapůjčení unikátní interaktivního rehabilitačního systému HOMEBALANCE pro tréning rovnováhy, kterou vyvinuli specialisté na ČVUT a REGI BASE byl jeden z prvních klientů.
Robertovo zlepšení bylo tak významné, že po dlouhé době mohl odložit vozík a začít se pohybovat jen za pomoci holí.
Proto jsme pro nadstrážmistra Gyombéra začátkem května zajistili pobyt v Rehabilitačního ústavu v Darkově, který s námi spolupracuje od pobytu zraněných válečných veteránů z Ukrajiny.
V Darkově poskytli Robertovi nové roboticko-rehabilitační přístroje, které výrazným způsobem zkvalitňují a posilují efekt klasických rehabilitačních metod. Velkým přínosem je speciální forma cvičení, kdy je Robert velmi silně motivováni k dosažení stále lepších výkonů.
Díky robotickým zařízením diagnostikují pacienta v průběhu cvičení, což přináší komplexnější informace o jeho léčbě a pokrocích. Fungují v terapii v rámci pobytu v prostoru openspace.

V Darkově dále využívají řadu špičkových robotických přístrojů. Jedním z nich je například REOambulator – antigravitační trenažér chůze, který umožňuje intenzivní nácvik chůze pro pacienty s neurologickým postižením. Jde o dosud jediný přístroj v České republice. Ten si měl možnost Robert pravidelně vyzkoušet.

Zařízení umožňuje vysoce intenzivní rehabilitaci především pro pacienty po CMP, traumatických poraněních, operacích páteře nebo dolních končetin. Pacient je zavěšen komfortním způsobem ve zvedacím zařízení nad rehabilitačním chodníkem. Odlehčení pacienta je regulováno přesně dle potřeb terapie. Zařízení je opatřeno robotickými ortézami, které vedou nohy pacienta k přirozenému pohybu. Vestavěný modul virtuální reality s mnoha módy, zvyšuje významným způsobem motivaci pacientů ke cvičení. Zařízení slouží nejen k nácviku chůze, ale i rovnováhy a koordinace.

Lázně Darkov se specializují na náročnou rehabilitaci nemocí pohybového ústrojí, kde dominují poúrazové a pooperační stavy, nebo následky po vzniku cévní mozkové příhody a řadě dalších onemocnění nervového systému. Moderní rehabilitace je založena na kvalitě procedur, špičkových robotických přístrojích a profesionalitě personálu.
Jsme rádi, že po Rehabilitačním ústavu v Darkově má REGI BASE silného a spolehlivého partnera pro ty, kteří pro nás sloužili a potřebují specializovanou následnou rehabilitační péči.
Nadstrážmistrovi Gyomberovi přejeme úspěšnou rehabilitaci a co největší zlepšení.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili!

Přispět můžete na transparentní účet: 2900415315 / 2010

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla