Chystali se oslavit dvacáté výročí manželství, rekonstruovali vysněný domeček pro sebe a svých pět dětí. Pak ale rodinu policisty praporčíka Marka Dvořáčka zasáhla krutá rána. Jeho žena onemocněla agresivním typem rakoviny a zemřela.

Marek zůstal v rozestavěném domě sám s pěti dětmi – Karolínou (19), Monikou (18), Anežkou (14), Pavlíkem (10) a Janičkou (5). „Moc mi tehdy pomohl můj šéf. Dal mi volno, abych zařídil, co je třeba. A pak mi umožnil plánovat si směny tak, jak jsem potřeboval,“ popisuje Marek Dvořáček. Ale jeho nadřízení z obvodního oddělení Policie ČR v Břeclavi šli ještě dál.

V novinách si přečetli příběh policisty prap. Tomáše Mauera. Ten se ocitl v podobné situaci jako Marek Dvořáček, když mu také zemřela manželka a on zůstal sám s ročním Oliverem. V těžké chvíli mu pomohl Nadační fond REGI Base I, který podporuje vojáky, policisty a hasiče. Dobročinnou organizaci kontaktovali, zda by nemohla něco udělat i pro kolegu Marka Dvořáčka. „Rozhodli jsme se tedy pokračovat ve sbírce, která původně nesla jméno Oliver,“ potvrdil Hynek Čech z REGI Base.

Policistu Marka Dvořáčka i jeho pět dětí jsme pozvali do Prahy na dvoudenní výlet plný splněných přání.
Celý den začal setkáním s kolegy z pražské policie, kteří jeho vůz doprovodili z pražského Chodova až k jejich hotelu v historickém centru Prahy.

Následovala prohlídka bunkru ( komunitního centra REGI Base).

Po obědě se rodina podívala i na natáčení filmu
Můj Příběh se Sašou Rašilovem, Vilmou Cibulkovou a Milanem Kňažkem, kde si Marek Dvořáček dokonce zahrál epizodní roličku drsného mafiána.

Den se uzavřel večeří v Running sushi, které děti ochutnaly vůbec poprvé.

Druhý den proběhla tisková konference v budově DRN v L’Osteria na Národní třídě. Součástí byla i další splněná přání. Každé z dětí si před příjezdem do Prahy napsalo své tři přání. Mezi ně patřilo například vodácký kurz, kurz sebeobrany, lístky do kina, žluté dětské kolo a koloběžka.

Po tiskové konferenci byla naplánována prohlídka města ve vyhlídkovém voze Prague old car
Hlavní stránka, návštěva a prohlídka policejního oddělení Prahy 1.

Celý den se završil obědem a návštěvou v Aquapalace Praha, kde bylo připraveno ještě jedno překvapení. Mezi přáními jedné z dcer bylo i setkání s populárním zpěvákem Václav Noid Bárta Official. Václav si ve svém nabitém programu našel chviličku a s celou rodinou strávil pár příjemných chvil.

Později vám ukážeme i video z tohoto dojemného setkání.

Jsme rádi, že si děti celý výlet plný překvapení užily a jsme si jisti, že na něj budou velmi dlouho vzpomínat.

Nadační fond Regi Base dále organizuje pomoc rodině prap. Marka Dvořáčka i při splácení půjčky na rekonstrukci domu, kterou si manželé vzali ještě v době, kdy byla Věra Dvořáčková (†45) plná sil.

Podporu organizace financuje z konta Oliver, které dostalo své jméno po ročním synovi pražského policisty Tomáše Mauera (35). I jeho žena Renata (†35) prohrála boj se zákeřnou nemocí. Přispět na konto můžete i vy.

Sbírka probíhá pomocí transparentního účtu Nadačního fondu REGI Base: 290 041 5315 / 2010

Děkujeme.

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.