Zraněný veterán Hynek Vyšohlíd

S žádostí o pomoc při léčebné rehabilitaci se na nás obrátil štábní rotmistr v.v. Hynek Vyšohlíd.

V armádě sloužil více než 8let a prošel elitním 43.výsadkovým praporem v Chrudimi a rotou bojového zabezpečení v Liberci.

Zúčastnil se několika misí KFOR v Makedonii, Kuvajtu a také v Iráku.
Bohužel v roce 2017 utrpěl těžké poranění hlavy. Bezprostředně po úrazu strávil 12 dní v kómatu a byl v přímém ohrožení života.
Přesto se nevzdal a pomalu se znovu začal učit chodit, mluvit a pohybovat. Jeho pravá půlka těla však zůstala z velké části ochrnutá.

REGIBASE proto zajistil specializované komplexní vyšetření v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, pro nastavení ojedinělé distanční terapie v domácím prostředí. V rámci testování byla vyšetřena kognitivní kapacita mozku, pro optimální nastavení počítačové kognitivní rehabilitace Rehacom v domácím prostředí, funkce horní končetiny, chůze a stability trupu na tenzometrické desce se softwarovým biofeedbackem Homebalance a řeč. Pro distanční domácí terapii pomocí senzorů a software byl nastaven trénink Rehacom na zlepšení činnosti mozku a Homebalance pro trénink stability a chůze. Pomocí těchto technologií může pacient cvičit doma pod dohledem senzorů a terapeuta se vzdáleným přístupem, aniž by musel dojíždět na rehabilitaci, která nemusí být v dané lokalitě nebo může mít dlouhé čekací časy. Nastavením systému pro domácí terapii se také zvyšuje intenzita a frekvence terapie, kterou by jinak v běžném klinickém prostředí nebylo možné nastavit.

Hardware a software pro počítačovou distanční rehabilitaci zakoupil REGIBASE. Finanční prostředky získal nadační fond díky výtěžku charitativního střeleckého závodů REGI Base Shooting challenge XI.

Děkujeme všem za podporu. č.ú.: 2499805359 / 0100

Pomáháme těm kteří za nás sloužili!

Zdroj: https://www.facebook.com/regibase/photos/a.410578222309070/2443652902334915/?type=3&theater

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba