Česko zaplavují vlčí máky!

11. listopad – Den veteránů

Pomoci můžete i vy!

Jedenáctý listopad je na celém světě věnovaný památce válečných veteránů. Připomíná tak že tento den bylo v roce 1918 podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem a byly tím ukončeny boje na západní frontě. V České republice se slaví od roku 2001 a v tomto roce jej připomene i Nadační Fond Regi BASE I., který pomáhá novodobým válečným veteránům. Květ vlčího máku, tento symbol uctění památky všech padlých a zároveň symbol pomoci zraněným veteránům, bude v prodeji nejen na webu nadačního fondu, ale budou jej ve velkých městech prodávat i hlídky vojenských dobrovolníků.

Vlčí máky se staly díky básni Johna McCrae, vojenského lékaře kanadského původu, který v první světové válce sloužil v Evropě, symbolem Mezinárodního dne veteránů. John McCrae sám se konce války nedožil, ale jeho vzpomínka na padlého přítele stvořila atribut, květ červeného máku, který každý rok 11. listopadu připomíná nejen výročí podepsání příměří v severofrancouzském Compiegne, ale i to, že i dnes existují novodobí váleční veteráni, kteří potřebují pomoci.

Nadační fond Regi BASE I. dlouhodobě novodobým veteránům pomáhá. Fond vznikl v roce 2011 a dnes jsou za ním desítky konkrétních případů pomoci těm, „kteří za nás sloužili“, jak to má i ve svém motu. Již v roce 2014 zakoupila nadace robotický rehabilitační přístroj Eksoskeleton, zaměřený na pacienty s poraněním páteře, poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin a vertikalizační robotický stůl ERIGO PRO se kterým dodnes pracují v rehabilitačním ústavu v Kladrubech.

 

Aktuálně Nadace pomáhá několika zraněným vojákům a veteránům, kteří utrpěli těžká zranění a jejich rehabilitace vyžaduje speciální přístup a pomůcky jako je například HOMEBALANCE nebo magneto-terapeutický přístroj BioTorus LT-100, který usnadňuje hojení kostí.

 

Chcete-li přispět, můžete buď nákupem květu vlčího máků od hlídek v ulicích, které budou například kolem Staroměstského náměstí v Praze nebo na Svobodově náměstí v Brně, nebo pokud se s hlídkou nesetkáte, můžete si koupit květ přímo na webu Nadačního fondu.

 

 

 

Symbolický obrázek, jehož autorkou je malířka Michaela Žemličková, bude po odeslání příspěvku k dispozici na stažení na webu Nadačního fondu.

Příspěvky můžete posílat na č.ú. 2499805359 / 0100.

 

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla