Když se na náš fond zhruba před rokem obrátil výsadkář desátník Josef Brychta, měl za sebou patnáct operací nohy těžce zraněné při misi v Afghánistánu a před sebou vyhlídku na nejistou šestnáctou operaci a dokonce hrozbu amputace.

Díky maratonu jednání s všemožnými institucemi se REGI Base podařilo zařídit konzultaci u specialisty v největší americké nemocnici Florida Hospital, v níž mají lékaři velké zkušenosti se střelnými poraněními. Výsledkem našeho úsilí bylo především propojení amerických a českých odborníků, kteří osobně konzultovali metodiku a předpokládaný průběh očekávané operace. V rámci předoperační přípravy nastoupil desátník Brychta na rehabilitační pobyt do RÚ Kladruby.

Zde mu byly, vedle klasické intenzivní komplexní rehabilitace, aplikovány i léčebné kúry rezonančními magnety, které vyvinula a vyrábí česká firma 2EL. Právě léčba vířivými pulsy, jež pomáhá postižené místo prokrvovat a tím do něj přivádět více kyslíku i živin, nečekaně dobře zabrala. Bez nutnosti šestnáctého chirurgického zákroku dnes Josef bez problémů vydrží na noze stát bez jakékoli opory osm hodin denně, posiluje v domácí tělocvičně a konečně se může soustředit na zdánlivě obyčejné věci.

Nadačnímu fondu REGI Base I. se podařilo sestavit tým špičkových odborníků a získat potřebné záštity tak, aby těžce zraněný novodobý válečný veterán dostal tu nejlepší a nejúčinnější péči – ať už doma či v zahraničí. Děkujeme všem, kteří se této skvělé mise účastnili, jmenovitě:

  • MUDr. Petru Vaškovi, chirurgovi septické ortopedie Ústřední vojenské nemocnice,
  • Prof. MUDr. Janu Bartoníčkovi, DrSc., přednostovi Kliniky ortopedie 1. LF UK v Praze a Ústřední vojenské nemocnice,
  • ředitelce kanceláře obranné spolupráce na Velvyslanectví USA v Praze LTC Stephanii Bagley,
  • dr. J. Deanu Coleovi, speciálnímu chirurgovi ortopedické kliniky ve Florida Hospital v USA,
  • vicepresidentu této nemocnice gen. Marku Hertlingovi,
  • předsedovi vlády České republiky panu Bohuslavu Sobotkovi,
  • MUDr. Jiřímu Jeřábkovi, CSc., specialistovi Rehabilitačního ústavu Kladruby,
  • Ing. Antonínu Lauterbachovi, majiteli firmy 2EL CZ, spol. s.r.o., výrobci přístojů pro indukční magnetoterapii,

dále pak neméně důležitým zaměstnancům Úřadu vlády ČR, vládní letky, ambasády USA v Praze, vedení Ústřední vojenské nemocnice v Praze a lékařům a rehabilitačním pracovníkům renomovaného RÚ Kladruby.

V neposlední řadě ale děkujeme samotnému Josefu Brychtovi, který nám všem ukázal, že nevzdávat se a bojovat i se zdánlivě neřešitelnou situací má smysl a nezřídka se dostaví nečekaný úspěch. Nyní mu přejeme, aby se oženil se svou přítelkyní, aby našel naplňující práci a aby se mohl přestěhovat do svých milovaných Jižních Čech – nadační fond s Josefem samozřejmě nadále spolupracuje a snaží se mu pomoci v jeho úsilí o plnohodnotný návrat do normálního života.

Reportáž České televize o Josefu Brychtovi a jeho úspěšné léčbě můžete shlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1776959-veteranovi-z-afghanistanu-hrozila-amputace-nakonec-zveda-cinky