Mission: Possible! Desátník Brychta se může vrátit do života!

Když se na náš fond zhruba před rokem obrátil výsadkář desátník Josef Brychta, měl za sebou patnáct operací nohy těžce zraněné při misi v Afghánistánu a před sebou vyhlídku na nejistou šestnáctou operaci a dokonce hrozbu amputace.

Díky maratonu jednání s všemožnými institucemi se REGI Base podařilo zařídit konzultaci u specialisty v největší americké nemocnici Florida Hospital, v níž mají lékaři velké zkušenosti se střelnými poraněními. Výsledkem našeho úsilí bylo především propojení amerických a českých odborníků, kteří osobně konzultovali metodiku a předpokládaný průběh očekávané operace. V rámci předoperační přípravy nastoupil desátník Brychta na rehabilitační pobyt do RÚ Kladruby.

Zde mu byly, vedle klasické intenzivní komplexní rehabilitace, aplikovány i léčebné kúry rezonančními magnety, které vyvinula a vyrábí česká firma 2EL. Právě léčba vířivými pulsy, jež pomáhá postižené místo prokrvovat a tím do něj přivádět více kyslíku i živin, nečekaně dobře zabrala. Bez nutnosti šestnáctého chirurgického zákroku dnes Josef bez problémů vydrží na noze stát bez jakékoli opory osm hodin denně, posiluje v domácí tělocvičně a konečně se může soustředit na zdánlivě obyčejné věci.

Nadačnímu fondu REGI Base I. se podařilo sestavit tým špičkových odborníků a získat potřebné záštity tak, aby těžce zraněný novodobý válečný veterán dostal tu nejlepší a nejúčinnější péči – ať už doma či v zahraničí. Děkujeme všem, kteří se této skvělé mise účastnili, jmenovitě:

  • MUDr. Petru Vaškovi, chirurgovi septické ortopedie Ústřední vojenské nemocnice,
  • Prof. MUDr. Janu Bartoníčkovi, DrSc., přednostovi Kliniky ortopedie 1. LF UK v Praze a Ústřední vojenské nemocnice,
  • ředitelce kanceláře obranné spolupráce na Velvyslanectví USA v Praze LTC Stephanii Bagley,
  • dr. J. Deanu Coleovi, speciálnímu chirurgovi ortopedické kliniky ve Florida Hospital v USA,
  • vicepresidentu této nemocnice gen. Marku Hertlingovi,
  • předsedovi vlády České republiky panu Bohuslavu Sobotkovi,
  • MUDr. Jiřímu Jeřábkovi, CSc., specialistovi Rehabilitačního ústavu Kladruby,
  • Ing. Antonínu Lauterbachovi, majiteli firmy 2EL CZ, spol. s.r.o., výrobci přístojů pro indukční magnetoterapii,

dále pak neméně důležitým zaměstnancům Úřadu vlády ČR, vládní letky, ambasády USA v Praze, vedení Ústřední vojenské nemocnice v Praze a lékařům a rehabilitačním pracovníkům renomovaného RÚ Kladruby.

V neposlední řadě ale děkujeme samotnému Josefu Brychtovi, který nám všem ukázal, že nevzdávat se a bojovat i se zdánlivě neřešitelnou situací má smysl a nezřídka se dostaví nečekaný úspěch. Nyní mu přejeme, aby se oženil se svou přítelkyní, aby našel naplňující práci a aby se mohl přestěhovat do svých milovaných Jižních Čech – nadační fond s Josefem samozřejmě nadále spolupracuje a snaží se mu pomoci v jeho úsilí o plnohodnotný návrat do normálního života.

Reportáž České televize o Josefu Brychtovi a jeho úspěšné léčbě můžete shlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1776959-veteranovi-z-afghanistanu-hrozila-amputace-nakonec-zveda-cinky

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Slavnostní předání speciálního vozidla

HZS Středočeského kraje 1spSotenrdha952b6mh a4 0 .1mvuhmn1:1  · SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ SPECIÁLNÍHO VOZIDLA RADKOVI CHMELAŘOVI Ve čtvrtek 14. dubna se na kladenské profesionální stanici sešli zástupci nadace Regi Base I., pivovaru

REGI Base GEORGIA

SWEF LAND GROUP 7nSdet99nudu2158 1.v2g b2a0 :  V rámci společenské zodpovědnosti darovala „Swift Land Group“ 5000 GEL charitativní nadaci Reggie Bay. Jackpot byl předán výkonnému řediteli nadace panu

Děkujeme Blesk.cz

BLESK.CZPomoc pro Jakuba: Mladík skončil po napadení v kómatuJakub se v říjnu loňského roku vydal na diskotéku do Chrudimi. Ve tři ho