Proběhla akce předání magnet. přístroje LT 99 Maxi panu des. Brychtovi.

Dne 16. 2. 2016 proběhla v Kostelci nad Černými lesy akce předání magnet. přístroje LT 99 Maxi panu des. Brychtovi.

Tento válečný veterán pobýval 10 týdnů v RÚ Kladruby, kde se léčil ze střelného zranění ze zahraniční mise na které plnil úkoly AČR . Do komplexu jeho léčby byl zařazen i přístroj pro pulzní magnetoterapii LT 99 Maxi, který vyrábí firma 2EL Nový Bydžov, český výrobce s 25 letou tradicí. Tento unikátní přístroj, na doporučení, byl NF RB zakoupen a jeho vyspělejšího a nákladnějšího bratra jsme dostali od výrobce jako dar do NF RB aby mohl dále pomáhat v léčbě potřebným.

Základní funkcí tohoto přístroje je zlepšení prokrvení v exponované části, což podstatně urychluje procesy hojení. Při propouštění des. Brychty z RÚ bylo ošetřujícím lékařem MUDr. Jeřábkem konstatováno, že sice došlo k výraznému zlepšení během pobytu, ale že je třeba ještě doléčit porotický(prořídlou kost) skelet zraněného místa. Tuto skutečnost k radosti všech potvrdil i svým vyjádřením ortoped MUDr. Vaška z UVN, který na RTG objektivně prokázal zlepšení hojení končetiny.

Nadační fond REGI Base se tedy rozhodl využít nabídky a zakoupit tento přístroj přímo od výrobce a umožnit tak des. Brychtovi doléčení v klidném prostředí jeho domova . Velké poděkování patří přímo majiteli společnosti panu Ing. Antonínovi Lauterbachovi, který přístroj přivezl a osobně předal.

 

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba