REGI BASE Shooting Challenge V., 5.9.2015, Lazce u Olomouce

V sobotu 5. 9. 2015 se na střelnici v Olomouci – Lazcích uskutečnil 5. díl charitativních střeleckých závodů REGI Base Shooting Challenge. Projekt podpořilo svou účastí 52 střelců, kteří se jako obvykle museli vyrovnat s jednotlivými stagemi simulujícími reálné situace, do nichž se mohou v životě dostat. Soutěž probíhala dle pravidel LOS.

Pořadatelům i účastníkům přálo tentokrát počasí, bylo příjemných 190 C a místy vysvitlo i sluníčko.

Smyslem a cílem akce je pomoc novodobým válečným veteránům, ale i ostatním, kteří za nás sloužili, tzn. bývalým vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky, a rovněž jejich rodinným příslušníkům: Střelecké závody se konají dvakrát do roka a výtěžek z dobrovolného startovného je vždy celý věnován vybranému veteránu nebo jeho rodině. Startovné je přímo účastníky vkládáno do transparentního zapečetěného boxu a přímo na místě za přítomnosti nezúčastněných osob je pak z boxu vyjmuto a spočítáno. Ti, jimž je výtěžek určen, si jej přímo na místě osobně přebírají, a každý z účastníků se tak může na místě a na vlastní oči přesvědčit, komu pomáhá. Při posledních závodech činil výtěžek startovného 17.500,- Kč a převzala si jej paní Švehlíková s dcerou Laurou (3 roky), přítelkyně a dcera příslušníka vojenského ozbrojeného zboru Jana Kloze, který tragicky zahynul při plnění služebních povinností.

Jako ve všech předchozích ročnících, i tentokrát byl systém odměňování nastaven tak, že žádný střelec neodešel s prázdnou. První tři umístění střelci v jednotlivých kategoriích mužů a žen obdrželi poháry. Každý z účastníků obdržel navíc po zaplacení startovného jako pozornost od pořadatelů čepici s logem soutěže a slosovatelný lístek, na který mohl vyhrát věcnou cenu, a to bez ohledu na umístění v soutěži.

Tímto bychom chtěli poděkovat našim sponzorům a příznivcům, zejména pak společnostem Pivovar ZUBR, Meopta Přerov, LEX – sdružení na ochranu majitelů práv zbraní, HQH a další.

Příští díl se uskuteční na jaře 2016 na střelnici v Čekanicích. Již nyní zveme všechny naše příznivce. Bližší informace najdete včas na našich webových stránkách.

A nakonec ještě tradiční kolekce fotografií ke stažení pro účastníky závodů: http://uloz.to/x1R5WWFt/rbsch-v-olomouc-web-zip
Heslo: 20150905

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba