Pracovní návštěva Vědeckých rehabilitačních center a vývojových robotických pracovišť a setkání s velvyslancem ČR v Izraeli

V průběhu května se uskutečnily pod hlavičkou RÚ Kladruby dvě pracovní cesty do Izraele, kde jsme navštívili vědecko-výzkumná rehabilitační centra a vývojová robotická pracoviště. Zde jsme diskutovali stav výzkumu, pokroku na poli robotiky a současnou situaci pacientů s poškozením mozku (válečná poranění, úrazy hlavy, stavy po mozkové mrtvici).

 

 

Během jedné z návštěv jsme měli možnost krátce se setkat s velvyslancem ČR v Izraeli panem Ivem Schwarzem, stručně mu představit náš program včetně projektu REGI Base a nastínit možnost spolupráce s izraelskou stranou na tomto poli.

 

 

Praktickým výsledkem obou návštěv bylo uzavření spolupráce s izraelským partnerem na poli klinického výzkumu, vývoje a konstrukce robotických rehabilitačních systémů, který rovněž probíhá v Centru robotické rehabilitace v RÚ Kladruby a kde pacientům slouží rovněž dva robotické přístroje zajištěné REGI Base.

Výsledky spolupráce budou prezentovány na II. Kladrubské neurorehabilitační konferenci s mezinárodní účastí v listopadu 2015.

 

Autorem textu a fotografií je Mgr. Jakub Pětioký, rehabilitační metodolog a koordinátor péče o pacienty se získaným poškozením mozku RÚ Kladruby a člen správní rady Nadačního fondu REGI Base I.

Fotografie velvyslance ČR v Izraeli pana Ivo Schwarze je převzata z webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba