Robotická rehabilitace v Senátu PČR

Senát Parlamentu České republiky se stal dne 13. listopadu 2014 dějištěm přednášky a diskuse Nadačního fondu REGI Base I. o možnostech robotické rehabilitace pacientů se získaným poškozením mozku.

Nadační fond REGI Base I uspořádal dne 13. 11. 2014 v Senátu ČR přednášku na téma „Výsledky práce neurorehabilitace pacientů – válečných veteránů – se získaným poškozením mozku“. Přednáška se konala pod záštitou a za osobní přítomnosti senátora Jozefa Regece, člena výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost.

Specialista Mgr. Jakub Pětioký, metodolog robotické rehabilitace a odborný poradce REGI BASE, nás seznámil se stavem zdravotnictví v ČR týkající se tzv. rychlé následné rehabilitační a robotické péče o pacienty se získaným poraněním mozku po válečných zraněních, dopravních nehodách, sportovních úrazech apod.

Dále prezentoval unikátní soubor robotické technologie a přístrojů, které již v rutinním provozu užívají pacienti RÚ Kladruby, tj. unikátní robotický rehabilitační přístroj Eksoskeleton, robotický vertikalizační stůl Erigo Pro, robotickou ruku, Lokomat, virtuální trenažér a další, z nichž některé zakoupil a do Kladrub umístil nadační fond REGI BASE I.

Setkání se zúčastnili plk. Eduard Stehlík, ředitel odboru péče o válečné veterány Ministerstva obrany ČR s kolegy, zástupci zdravotních pojišťoven, Nadace Livie a Václava Klausových a představitelé veřejného a podnikatelského života.

MUDr. Jarmila Zipserová, bývalá primářka Sanatoria Klimkovice a odborná poradkyně REGI BASE, prezentovala na případech svých pacientů vynikající výsledky rehabilitační péče v praxi.

Plk. Stehlík vyjádřil za všechny přítomné obdiv a poděkování MUDr. Zipserové a předal jí pamětní medaili a kytici.

Program byl sice naplánován na necelou hodinu, ale na to nikdo z přítomných nebral zřetel a rozproudila se velmi živá diskuze a výměna názorů a poznatků z praxe, a proto po dvou hodinách neplánované diskuse musel zasáhnout pan senátor a příjemné setkání rozpustit.

Na samotný závěr senátor Regec navrhl uspořádat v příštím roce podobnou prezentaci nebo seminář, tentokrát už ale pro celý Senát a širší veřejnost.

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla