REGI Base Shooting Challenge 2 – Čekanice u Tábora 12.04.2014

Závodů se účastnilo cca 50 střelců. Složení střílejících bylo různorodé, od úplných začátečníků s čerstvými zbrojními průkazy až po střelecké matadory v LOS střelbě. 

Jednotlivé stage byly tvořeny tak, aby simulovaly reálné situace, a každý ze střelců je musel řešit podle svého uvážení tak, jak by je řešil v běžném životě. 

REGI Base se touto akcí snažilo opět přiblížit a pomoci těm, kteří za nás sloužili (což je ostatně základní myšlenka a koncepce našeho projektu) a nejen to, ale udělalo i další krok a rozhodlo se nyní pomoci pozůstalým rodinám po lidech, kteří neváhali položit svůj život pro bezpečnost nás všech.
Možná se ptáte, proč právě Radek Votruba, respektive rodina tohoto policisty, který přišel o život při výkonu svého povolání. Odpověď je prostá. S projektem „ REGI BASE SHOOTING CHALLENGE“ jsme se rozhodli pořádat akce po celém území republiky a vždy v daném kraji nebo okrese vybrat konkrétní osobu či rodinu, na jejíž podporu bude akce pořádána. Poslední akce se uskutečnila na Táborsku, a proto tedy policista z tohoto okresu. Konkrétní rodina pak byla vybrána losem, přičemž podkladem pro losování byl seznam poskytnutý příslušným okresním ředitelstvím policie.
Cílem tohoto projektu je, aby si všichni lidé, kterým nejsou lhostejné osudy druhých, přišli zastřílet, strávit příjemné odpoledne netradičním způsobem a touto formou vyjádřili svou podporu a pomoc cílům našeho projektu a aby tím současně uctili památku svých kamarádů a přátel nebo prostě jen vyjádřili svou ochotu pomoci jejich rodinám.

Střelecká komunita je jedna velká rodina a my jsme letos již poněkolikáté nechtěli po členech této rodiny nic jiného, než aby přijeli dělat to, co je baví. Příští akce nás opět zavede na Moravu a tentokrát bude určena na podporu rodin po hasičích, kteří zahynuli v souvislosti s plněním služebních povinností. I tentokrát bude rodina určena losem a i tentokrát bude výběr probíhat podle shodného klíče. Losováno bude z rodin, jejichž seznam poskytnou příslušné orgány hasičského sboru.

Na myšlenku zapojit do této akce i příslušníky z řad hasičů nás přivedla návštěva delegace Dobrovolných Hasičů z Dolní Lomné, kteří se zcela náhodou dověděli o našem projektu a sami iniciovali sbírku nejen mezi sebou, ale zapojili do ní všechny občany v obci. Ještě jednou bychom jim rádi za jejich příspěvek poděkovali. Hluboce se skláníme před jejich projevem solidarity a úcty k lidskému životu. 

Vybraná částka startovného činila 17 200,- Kč. Dále byla vybrána částka 600,- Kč na 6. stage, která byla zcela mimo závod a na níž si každý ze soutěžících mohl přikoupit pokus o zlepšení. Částka 17.800,- Kč byla v úvodu vyhodnocovacího ceremoniálu slavnostně předána pí. Votrubové. V průběhu ceremoniálu pak účastníci závodu spontánně uspořádali další sbírku, v průběhu které bylo vybráno 2.500,- Kč. Konečně částka vybraná hasiči z Dolní Lomné činila 5.500,- Kč. I tyto částky obdržela paní Votrubová. 

Samozřejmě velký dík patří také sponzorům, bez kterých by se akce nemohla konat. 

V jednotlivých kategoriích byla vyhodnocena následující místa:
kategorie ženy 1. místo
kategorie muži 1.- 10. místo
kategorie ozbrojené složky 1.- 3. místo 

Každý, kdo se umístil na vyhodnocením místě, obdržel pohár a tričko s logem projektu. Všechny další ceny byly losovány a každý ze závodníků si odnesl něco málo prezentů.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Lukášek trpí vadou zoubků

Úsměv – zdánlivá drobnost, která bourá bariéry, léčí duši a pomáhá překonávat nejednu těžkou situaci. A právě proto jsme se rozhodli podpořit kpt. Pavlu Jakoubkovou

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

V tento den si připomínáme odvahu a obětavost našich válečných hrdinů. Tito stateční muži a ženy bojovali za naši svobodu a mír, často s obrovskými

Speciální židle do koupelny

Nedávno jsme díky vaší pomoci pořídili Simoně, dceři válečného veterána Josefa Mikeše, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, speciální židle do koupelny. Pojďme se

Zakoupení notebooku do školy

Milí přátelé a podporovatelé Nadačního fondu, rádi bychom vám připomněli pozoruhodný příběh Jakuba, který nám ukazuje sílu lidské vůle, odhodlání a solidarity. Jakubova cesta byla