Prezentace původní vojenské technologie robotického rehabilitačního systému Eksoskeleton

[et_pb_section bb_built=“1″][et_pb_row][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“3.0.106″ background_layout=“light“]

Eksoskeleton vyzkoušel v minulém roce v Cambridge v Anglii sám na sobě veterán Jiří REGI Schams, a to s velkým úspěchem. To zásadním způsobem přispělo k rozhodnutí koupit právě tento systém a umožnit rehabilitaci v ČR a Regiho postavit „na nohy“.

Eksoskeleton je určený pro léčebnou rehabilitaci pacientů v rámci kranioprogramu zaměřeného na pacienty s poraněním páteře, získaným poraněním mozku, po mozkové mrtvici, s dalšími neurologickými postiženími dolních končetin, po zraněních při autonehodách, po válečných zraněních a jiných traumatických příhodách.

Nadační fond REGI BASE I. a partnerská organizace REGI Base Start, o.p.s., navázaly spolupráci s Rehabilitačním ústavem Kladruby na nově vznikajícím projektu Centra komplexní robotické rehabilitace a školícího centra robotické rehabilitace pro pacienty se získaným poškozením mozku. Cílem aktivit „REGI Base“ je zajistit poskytování zdravotní léčebně rehabilitační péče především zraněným českým vojákům, novodobým válečným veteránům, policistům, hasičům a všem členům intergovaného záchranného systému, kteří při plnění služebních povinností utrpěli zranění s následným poškozením mozku. Novou technologii si budou moci vyzkoušet pochopitelně i další „civilní“ pacienti, kteří jsou na vozíku nebo mají poranění mozku.

Předvádění se zúčastní válečný veterán nadpraporčík Jiří „REGI“ Schams, který byl těžce zraněn v roce 2008 v Afghánistánu, kde působil ve speciální jednotce AČR – SOG.

V příštích týdnech přibude do RÚ Kladruby další unikátní robotický systém ze Švýcarska – vertikalizační stůl ErigoPro, robotický stavěcí stůl s integrovanou funkční elektrostimulací. Nové robotické systémy zakoupila REGI Base START, obecně prospěšná společnost.

Veřejnou ukázku Eksoskeletonu s prvním pacientem předvedli zástupci firmy Ekso Bionics™ USA, kteří v dalších týdnech odborně vyškolí první fyzioterapeuty s certifikáty pro tuto vysoce speciální činnost.

Jindra Pavlová
Nadační fond REGI Base I

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba