REGI BASE koupil první robotický rehabilitační Eksoskeleton!

[et_pb_section bb_built=“1″][et_pb_row][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text _builder_version=“3.0.106″ background_layout=“light“]

Rehabilitační ústav Kladruby: Dne 18.3.2014 v13.00 hod. představí Nadační fond REGI Base I. veřejnou ukázku rehabilitace vpraxi na prvním zařízení v ČR robotickém rehabilitačním systému „Eksoskeleton“. Tuto původně vojenskou technologii přiblížila firma Ekso Bionics™ USA civilnímu sektoru spraktickým využitím ve zdravotnictví.

Eksoskeleton vyzkousel vminulém roce v Cambridge v Anglii sám na sobě veteran Jiří REGI Schams, a to svelkým úspěchem. To zásadním způsobem přispělo krozhodnutí koupit právě tento systém a umožnit rehabilitaci vČR a Regiho postavit „na nohy“.

Eksoskeleton je určený pro léčebnou rehabilitaci pacientů vrámci kranioprogramu zaměřeném na pacienty s poraněním páteře, získaným poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin; po zraněních při autonehodách, válečných zranění a jiných traumatických příhodách.

Nadační fond REGI BASE I. a partnerská organizace REGI Base Start, o.p.s. navázaly spolupráci sRehabilitačním ústavem Kladruby na nově vznikajícím projektu Centra komplexní robotické rehabilitace a školícího centra robotické rehabilitace pro pacienty se získaným poškozením mozku. Cílem aktivit „REGI Base“ je zajistit poskytování zdravotní léčebně rehabilitační péče především zraněným českým vojákům, novodobým válečným veteránům, policistům, hasičům a všem členům intergovaného záchranného systému, kteří při plnění služebních povinností utrpěli zranění snásledným poškozením mozku. Novou technologie si budou moci vyzkoušet pochopitelně i další „civilní“ pacienti, kteří jsou na vozíku nebo mají poranění mozku.

Předvádění se zúčastní válečný veterán nadpraporčík Jiří „REGI“ Schams , který byl těžce zraněn v roce 2008 v Afghánistánu, kde působil ve speciální jednotce AČR – SOG.

Vpříštích týdnech přibude do RÚ Kladruby další unikátní robotický systém ze Švýcarska – vertikalizační stůl ErigoPro, robotický stavěcí stůl sintegrovanou funkční elektrostimulací. Nové robotické systémy zakoupila REGI Base START, obecně prospěšná společnost.

Veřejnou ukázku Eksoskeletonu sprvním pacientem předvedou zástupci firmy Ekso Bionics™ USA, kteří vdalších týdnech poté odborně vyškolí první fyzioterapeuty scertifikáty pro tuto vysoce speciální činnost.

Jindra Pavlová
Nadační fond REGI Base I

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=“3.0.106″ show_title_and_caption=“off“ show_pagination=“off“ gallery_ids=“114,113,112,108″ fullwidth=“off“ orientation=“landscape“ zoom_icon_color=“#29440d“ hover_overlay_color=“rgba(237,237,237,0.2)“ hover_icon=“%%204%%“ background_layout=“light“ pagination_font_size_tablet=“51″ pagination_line_height_tablet=“2″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba