Nadační fond REGI BASE I. si Vás dovoluje pozvat na presentaci prvního zařízení v ČR původní vojenské technologie robotický rehabilitační systém Eksoskeleton

Kdy: 18.3.2014 v 13hod
Kde: Rehabilitační ústav Kladruby, 257 62 Kladruby, v tělocvičně

Popis:
Původní vojenskou technologii přiblížila firma Ekso Bionics™ také civilnímu sektoru s využitím ve zdravotnictví. Ekso Bionics™, Kalifornia, USA je vývojová společnost se specializací na robotické exoskeletony pro augmentaci lidské síly, vytrvalosti a mobility. Její technologie vedou ke změně konvenčního myšlení o fyzických možností a limitů. Je strategickým partnerem Lockheed Martin Corporation spodporou ministerstva obrany USA (projekt DARPA – Defense Advanced Research Projects Agency).

Eksoskeleton je vhodný pro léčbu pacientů s poraněním páteře, získaným poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin.

REGI BASE navázalo spolupráci srehabilitačním ústavem Kladruby na nově vznikajícím projektu centra komplexní robotické rehabilitace a školícího centra robotické rehabilitace pro pacienty se získaným poškozením mozku. Během příštího měsíce dodá REGI BASE do Kladrub další unikátní robotický rehabilitační systém ze Švýcarska – vertikalizační stůl ERIGO PRO.

Předvádění se zúčastní válečný veterán nadpraporčík Jiří „REGI“ Schams , který byl těžce zraněn v roce 2008 v Afghánistánu, kde působil ve speciální jednotce AČR – SOG.