Pozvánka na presentaci původní vojenské technologie robotický rehabilitační systém Eksoskeleton

 

Nadační fond REGI BASE I. si Vás dovoluje pozvat na presentaci prvního zařízení v ČR původní vojenské technologie robotický rehabilitační systém Eksoskeleton

Kdy: 18.3.2014 v 13hod
Kde: Rehabilitační ústav Kladruby, 257 62 Kladruby, v tělocvičně

Popis:
Původní vojenskou technologii přiblížila firma Ekso Bionics™ také civilnímu sektoru s využitím ve zdravotnictví. Ekso Bionics™, Kalifornia, USA je vývojová společnost se specializací na robotické exoskeletony pro augmentaci lidské síly, vytrvalosti a mobility. Její technologie vedou ke změně konvenčního myšlení o fyzických možností a limitů. Je strategickým partnerem Lockheed Martin Corporation spodporou ministerstva obrany USA (projekt DARPA – Defense Advanced Research Projects Agency).

Eksoskeleton je vhodný pro léčbu pacientů s poraněním páteře, získaným poraněním mozku, po mozkové mrtvici a dalších neurologických postižení dolních končetin.

REGI BASE navázalo spolupráci srehabilitačním ústavem Kladruby na nově vznikajícím projektu centra komplexní robotické rehabilitace a školícího centra robotické rehabilitace pro pacienty se získaným poškozením mozku. Během příštího měsíce dodá REGI BASE do Kladrub další unikátní robotický rehabilitační systém ze Švýcarska – vertikalizační stůl ERIGO PRO.

Předvádění se zúčastní válečný veterán nadpraporčík Jiří „REGI“ Schams , který byl těžce zraněn v roce 2008 v Afghánistánu, kde působil ve speciální jednotce AČR – SOG.

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba