Zdravotnický batoh podle Jirky Schamse

Právě započal vývoj „TacticalPro REGI Base Medic Bag“. Navrhne jej tým sestavený za REGI Base a vyrobí firma TacticalPro. Cílem je vyvinout nejen unikátní produkt, který bude kvalitní, praktickou a cenově dostupnou alternativou k zavedeným zdravotnickým batohům, ale také pak jeho prodejem získat finance na projekty pro veterány.

Foto: Vývojový tým začal zvolna diskusí o určení a velikosti batohu

V týmu jsou kromě bojového medika Jiřího „Regiho“ Schamse také dva profesionální zdravotní záchranáři – Michal Motyčka a Martin Vyskočil. Druhý je navíc zdravotníkem roty aktivní zálohy. Dále se na vývoji podílí profesionální voják, combat lifesaver (CLS) Martin Šromovský, a nakonec i několik „nezávislých pozorovatelů“.

Právě proběhla první velká porada, jejímž cílem bylo dosáhnout shody na určení batohu a jeho velikosti. Lze prozradit, že objem bude zhruba 35 litrů a výbava bude odpovídat potřebám combat lifesaverů, plus prostor na nějaké drobnosti navíc. Co je třeba do batohu poskládat, se testovalo rovnou s originální zdravotnickou výbavou.

Foto: Při vymýšlení nového batohu se živě diskutovalo

Batoh bude víceúčelový s možností rychlého doplnění zdravotnického vybavení a samozřejmě se snadným přístupem k veškerému materiálu ihned po otevření, přehledně utříděnému. Během porady, která se dvojnásobně protáhla oproti původně plánovanému času, se podařilo specifikovat většinu parametrů batohu a vymyslet několik vychytávek, které by si zasloužily patent.

A proto už opravdu nelze prozradit více. Do poloviny prosince by nyní mohl vzniknout první prototyp či model. Ten se doladí na teoretické úrovni a pak především praxí. Možná s ním pak v průběhu ledna uvidíte někoho pracovat na pražské záchrance nebo na vojenském cvičení, ale spíše – jak to bývá u modelů nových vozů – vše bude do té doby drženo v maximálním možném utajení.

Související informace na www.regibase.cz a www.tacticalpro.cz

Zdroj foto: https://www.armyweb.cz/clanek/zdravotnicky-batoh-podle-jirky-schamse

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba