Právě započal vývoj „TacticalPro REGI Base Medic Bag“. Navrhne jej tým sestavený za REGI Base a vyrobí firma TacticalPro. Cílem je vyvinout nejen unikátní produkt, který bude kvalitní, praktickou a cenově dostupnou alternativou k zavedeným zdravotnickým batohům, ale také pak jeho prodejem získat finance na projekty pro veterány.

Foto: Vývojový tým začal zvolna diskusí o určení a velikosti batohu

V týmu jsou kromě bojového medika Jiřího „Regiho“ Schamse také dva profesionální zdravotní záchranáři – Michal Motyčka a Martin Vyskočil. Druhý je navíc zdravotníkem roty aktivní zálohy. Dále se na vývoji podílí profesionální voják, combat lifesaver (CLS) Martin Šromovský, a nakonec i několik „nezávislých pozorovatelů“.

Právě proběhla první velká porada, jejímž cílem bylo dosáhnout shody na určení batohu a jeho velikosti. Lze prozradit, že objem bude zhruba 35 litrů a výbava bude odpovídat potřebám combat lifesaverů, plus prostor na nějaké drobnosti navíc. Co je třeba do batohu poskládat, se testovalo rovnou s originální zdravotnickou výbavou.

Foto: Při vymýšlení nového batohu se živě diskutovalo

Batoh bude víceúčelový s možností rychlého doplnění zdravotnického vybavení a samozřejmě se snadným přístupem k veškerému materiálu ihned po otevření, přehledně utříděnému. Během porady, která se dvojnásobně protáhla oproti původně plánovanému času, se podařilo specifikovat většinu parametrů batohu a vymyslet několik vychytávek, které by si zasloužily patent.

A proto už opravdu nelze prozradit více. Do poloviny prosince by nyní mohl vzniknout první prototyp či model. Ten se doladí na teoretické úrovni a pak především praxí. Možná s ním pak v průběhu ledna uvidíte někoho pracovat na pražské záchrance nebo na vojenském cvičení, ale spíše – jak to bývá u modelů nových vozů – vše bude do té doby drženo v maximálním možném utajení.

Související informace na www.regibase.cz a www.tacticalpro.cz

Zdroj foto: https://www.armyweb.cz/clanek/zdravotnicky-batoh-podle-jirky-schamse