Regimu se vyplní dávné představy: Uskuteční se soutěž v poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

Jak známo, Jiří REGI Schams působil v jednotce SOG jako bojový medik, respektive combat lifesaver. A to dávno před tím, než koncept CLS získal takovou popularitu, aby na něj česká armáda cvičila aspoň vždy jednoho vojáka v družstvu. Natož aby brožury o Tactical Combat Casualty Care studovali i airsofťáci. Ale už tehdy REGI snil o zorganizování soutěže bojových zdravotníků.

Až letos se nápadu ujali jeho přátelé a pod patronátem Nadačního fondu REGI Base I. připravili první ročník soutěže nazvané MEDCUP. Turnaj je určen čtyřčlenným družstvům, profesionálním i amatérským. Uskuteční se v sobotu 28. září nedaleko Plzně, příjezd družstev je ovšem plánován už na pátek a neděle je vyhrazena k nezávislé výměně zkušeností.

Na soutěžící bude čekat celá řada modelových situací, ve dne i v noci. Hodnotit je budou profesionálové, včetně zdravotníků bývalé jednotky SOG. Nepůjde přitom jen o zvládnutí vlastního ošetření, ale také reakce na změny taktické situace.

Spát se bude ve vojenských stanech na předsunuté základně se vším, co k ní náleží. Týmy jistě uplatní základní vybavení, které je v lékárničkách IFAK, znalosti na úrovni CLS a také základy radiokomunikace (situační hlášení, žádost o MEDEVAC apod.). Startovné činí 250 Kč na osobu a je určeno ke krytí nákladů na realizaci soutěže.

Pochopitelně Jiří REGI Schams se objeví mezi fanoušky.

Více informací lze získat na telefonu 731 086 507.

Zdroj: https://www.armyweb.cz/clanek/med-cup-2013-regiho-sen-je-realitou