Med Cup 2013 – Regiho sen je realitou

Regimu se vyplní dávné představy: Uskuteční se soutěž v poskytování první pomoci v bojových podmínkách.

Jak známo, Jiří REGI Schams působil v jednotce SOG jako bojový medik, respektive combat lifesaver. A to dávno před tím, než koncept CLS získal takovou popularitu, aby na něj česká armáda cvičila aspoň vždy jednoho vojáka v družstvu. Natož aby brožury o Tactical Combat Casualty Care studovali i airsofťáci. Ale už tehdy REGI snil o zorganizování soutěže bojových zdravotníků.

Až letos se nápadu ujali jeho přátelé a pod patronátem Nadačního fondu REGI Base I. připravili první ročník soutěže nazvané MEDCUP. Turnaj je určen čtyřčlenným družstvům, profesionálním i amatérským. Uskuteční se v sobotu 28. září nedaleko Plzně, příjezd družstev je ovšem plánován už na pátek a neděle je vyhrazena k nezávislé výměně zkušeností.

Na soutěžící bude čekat celá řada modelových situací, ve dne i v noci. Hodnotit je budou profesionálové, včetně zdravotníků bývalé jednotky SOG. Nepůjde přitom jen o zvládnutí vlastního ošetření, ale také reakce na změny taktické situace.

Spát se bude ve vojenských stanech na předsunuté základně se vším, co k ní náleží. Týmy jistě uplatní základní vybavení, které je v lékárničkách IFAK, znalosti na úrovni CLS a také základy radiokomunikace (situační hlášení, žádost o MEDEVAC apod.). Startovné činí 250 Kč na osobu a je určeno ke krytí nákladů na realizaci soutěže.

Pochopitelně Jiří REGI Schams se objeví mezi fanoušky.

Více informací lze získat na telefonu 731 086 507.

Zdroj: https://www.armyweb.cz/clanek/med-cup-2013-regiho-sen-je-realitou

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Elektropohon k mechanickému vozíku

Vzácná genetická nemoc připoutala četaře Pavla Michala na invalidní vozík. Bývalý člen Hradní stráže je už přes 15 let v plném invalidním důchodu a zhruba