Regi na reflexní terapii. Konec trápení se zatuhnutým svalstvem

Pokud zadáte na Googlu klíčové spojení „reflexní terapie a masáže“, vyskočí jako první nekomerční odkaz Petr Havlíček. Nadaný terapeut, kterému pod rukama prošly tisíce lidí včetně prostějovských tenistů či fotbalistů Sigmy Olomouc. Nyní se sám nabídl, že by rád pracoval s válečným veteránem Jiřím REGI Schamsem.

„Viděl jsem klip Píseň padlých a v něm mě zaujal voják na invalidním vozíku. Na internetu jsem si pak už snadno zjistil více,“ vysvětluje pan Havlíček. Ostatně péče o vojáky mu není cizí, dojíždí k němu až dvacítka příslušníků 601.skss: „Někteří jezdí pravidelně, jiní jen před misí, po misi, případně se zraněním z výcviku,“ popisuje specifickou klientelu, která se ale svými potížemi nijak neliší od dalších pacientů.

Petr Havlíček nabídl, ať se Regi staví jen na zkoušku, pokud by měl cestu kolem Uničova. Tak se také před pár dny stalo. „Soustředil jsem se na povolení tonusu celého těla. Nebylo to u Jirky až tak zlé, ale některé svaly měl tuhé až bolestivé. Byla provedena stimulace reflexních bodů a svaly zase volně plavaly. Jirka si u toho dokonce zdřímnul,“ líčí první terapii Havlíček.

„Cítil jsem se uvolněně, bylo to úplně jiné než masáž,“ popsal výsledek Regi. Kromě uvolnění akupunkturních drah (ovšem bez akupunkturních jehel) si nechal Regi aplikovat také tinktury z bylinného základu. Ty mohou zlepšit průchod vzruchu nervem do mozku.

Terapie musí být kontinuální.

Podle Petra Havlíčka by Regimu prospělo zklidnit nervovou soustavu pravidelnou stimulací přes reflexní boy aspoň půl hodiny každý den. Tím by došlo k uvolnění svalstva a zároveň k lepší činnosti celého organismu. Potom by se mohlo dosáhnout lepších výsledků v navazujících rehabilitačních cvičeních. „Ve své praxi spolupracuji s lékaři farmacie, ortopedie, ale třeba i urologie. Vše souvisí se vším,“ zdůrazňuje pan Havlíček.

Řešením by bylo, aby si Regi a jeho asistent zařídili pobyt v blízkosti Uničova alespoň na deset dní. Při každodenní terapii by pak pan Havlíček dokázal proškolit Regiho asistenta do té míry, aby základní stimulaci a masáž mohl posléze poskytovat sám. S pobytem by mohl pomoci Nadační fon REGI Base I, jehož byl na zkoušce v Uničově rovněž přítomen.

Jiří REGI Schams teď míří do Klimkovic.

Ještě dříve snad ale čeká Regiho „klim-therapy“ v sanatoriu v Klimkovicích. Jedná se o pohybovou terapii, při níž se využívají nejrůznější pomůcky pro uvolnění svalů a následné posilování a celkovou mobilizaci. Pokud vše klapne, mohl by Regi pobyt brzy nastoupit. A setkat by se zde mohl s dalším veteránen Lukášem HIRO Hirkou.

Zdroj: https://www.armyweb.cz/clanek/regi-na-reflexni-terapii-konec-trapeni-se-zatuhnutym-svalstve

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Nadační fond REGI Base byl vždy průkopnický

Nadační fond REGI Base byl vždy průkopnický. Nakupujeme špičkové, kompenzační a rehabilitační pomůcky, které pomáhají vojákům, hasičům, policistům, zkrátka všem těm, kteří si zaslouží naše