Příběh Lukáše Hirky alias HIRO

[et_pb_section bb_built=“1″ admin_label=“section“][et_pb_row admin_label=“row“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“ background_size=“initial“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“ background_size=“initial“ _builder_version=“3.0.106″ background_layout=“light“]

Ve spolupráci s AČR, proběhla dne 6. 3. 2013 první návštěva zástupců  REGI Base u našeho dalšího těžce zraněného vojáka Lukáše Hirky, který leží ve Vojenské nemocnici Olomouc.

 

 

Lukáš Hirka, nar. 1986, má přezdívku HIRO, hodnost – desátník, zařazení starší průzkumník, zástupce velitele družstva. Sloužil u Českého Provinčního rekonstrukčního týmu ( PRT).

 

Dne 7.9 2012 byl desátník Lukáš „HIRO“ Hirka v Afghánistánu těžce zraněn při raketovém útoku na základnu Shank v provincii Lógar, byl zasažen střepinami z rakety a úlomky betonu po celém těle, nejvíce to však v oblasti hlavy, ve které mu střepy dodnes zůstaly.  Lukášovi byla po útoku poskytnuta první pomoc a následně byl přesunut na základnu KAIA u Kábulu, kde byl operován. Tam byl také stabilizován. Lékaři následně svolili k převozu do ČR. Armáda tak Lukáše převezla do ÚVN v Praze hned druhý den po útoku.

 

Lukáš byl v umělém spánku cca 2 měsíce a za tuto dobu si prošel mnoha zdravotními komplikacemi. Jeho stav byl po celou dobu velmi kritický a lékaři nedávali příliš nadějí na přežití. Po překonání infekcí a teplot byl Lukáš pomalu probouzen. Vědomí však nepřicházelo a prognózy lékařů byly stále velmi pesimistické. Po 2,5 měsících byl Lukáš převezen do Voj. nemocnice Olomouc na oddělení OCHRIP k panu primáři MUDr. Pavlu Pokornému, kde leží dodnes.

 

Lukáš je v současné době celkově v nehybném stavu, je vyživován přímo do žaludku a v krku mu byla provedena tracheostomie. Lukáš stále nemluví, reaguje na okolí jen pohybem očí.
Rehabilitační specialista Mgr. Petioky a poradkyně Ing. Doubravská z REGI Base probrali proto s primářem Pokorným další moznosti jeho další rehabilitace, a hlavně možnost transportu na specializované vojenské rehabilitační pracoviště v USA nebo v Izraeli. Mezi oběma zeměmi a REGI Base probíhají aktuálně intenzivní jednaní o podmínkách převozu a následně speciální léčby.

 

Pokud chcete Lukáše také podpořit, pošlete mu pohlednici přímo do nemocnice s Vaším přáním.

Lukas Hirka – HIRO

Vojenska Nemocnice Olomouc

OCHRIP

Sušilovo náměstí 5

771 11 Olomouc

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Děkujeme vám za vaši pomoc

NĚKTEŘÍ DALI NĚCO, NĚKTEŘÍ OBĚTOVALI VŠECHNO. REGI BASE DĚKUJE VŠEM PODPOROVATELŮM NOVODOBÝCH, VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ Vážení podporovatelé, přátelé. Děkujeme vám za vaši pomoc, která je tolik

Aukce zápasových dresů s vlčím mákem

Originální dresy, ve kterých nastoupili hráči FC Slovanu Liberec při utkání proti FC Hradec Králové (6. 11. 2022) u příležitosti Dne válečných veteránů. https://www.fcslovanliberec.cz/clanek.asp?id=Aukce-zapasovych-dresu-s-vlcim-makem-ze-zapasu-proti-Hradci-Kralove-14865&fbclid=IwAR3H_-rHIWIS5yhVMXDjKNpaZB1t_oJ3W51IV8-TvLAFgUfAWmxRIoDX-e8 Video

Pro naše klienty vždy jen to nejlepší

Pro naše klienty se snažíme vybírat vždy jen to nejlepší v oblasti rehabilitace. Navštívili jsme již TŘETÍ ČESKOU TELE-NEUROREHABILITAČNÍ KONFERENCI Pořádanou ARTAK Česká asociace robotiky,