Příběh Lukáše Hirky alias HIRO

[et_pb_section bb_built=“1″ admin_label=“section“][et_pb_row admin_label=“row“ background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“ background_size=“initial“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text background_position=“top_left“ background_repeat=“repeat“ background_size=“initial“ _builder_version=“3.0.106″ background_layout=“light“]

Ve spolupráci s AČR, proběhla dne 6. 3. 2013 první návštěva zástupců  REGI Base u našeho dalšího těžce zraněného vojáka Lukáše Hirky, který leží ve Vojenské nemocnici Olomouc.

 

 

Lukáš Hirka, nar. 1986, má přezdívku HIRO, hodnost – desátník, zařazení starší průzkumník, zástupce velitele družstva. Sloužil u Českého Provinčního rekonstrukčního týmu ( PRT).

 

Dne 7.9 2012 byl desátník Lukáš „HIRO“ Hirka v Afghánistánu těžce zraněn při raketovém útoku na základnu Shank v provincii Lógar, byl zasažen střepinami z rakety a úlomky betonu po celém těle, nejvíce to však v oblasti hlavy, ve které mu střepy dodnes zůstaly.  Lukášovi byla po útoku poskytnuta první pomoc a následně byl přesunut na základnu KAIA u Kábulu, kde byl operován. Tam byl také stabilizován. Lékaři následně svolili k převozu do ČR. Armáda tak Lukáše převezla do ÚVN v Praze hned druhý den po útoku.

 

Lukáš byl v umělém spánku cca 2 měsíce a za tuto dobu si prošel mnoha zdravotními komplikacemi. Jeho stav byl po celou dobu velmi kritický a lékaři nedávali příliš nadějí na přežití. Po překonání infekcí a teplot byl Lukáš pomalu probouzen. Vědomí však nepřicházelo a prognózy lékařů byly stále velmi pesimistické. Po 2,5 měsících byl Lukáš převezen do Voj. nemocnice Olomouc na oddělení OCHRIP k panu primáři MUDr. Pavlu Pokornému, kde leží dodnes.

 

Lukáš je v současné době celkově v nehybném stavu, je vyživován přímo do žaludku a v krku mu byla provedena tracheostomie. Lukáš stále nemluví, reaguje na okolí jen pohybem očí.
Rehabilitační specialista Mgr. Petioky a poradkyně Ing. Doubravská z REGI Base probrali proto s primářem Pokorným další moznosti jeho další rehabilitace, a hlavně možnost transportu na specializované vojenské rehabilitační pracoviště v USA nebo v Izraeli. Mezi oběma zeměmi a REGI Base probíhají aktuálně intenzivní jednaní o podmínkách převozu a následně speciální léčby.

 

Pokud chcete Lukáše také podpořit, pošlete mu pohlednici přímo do nemocnice s Vaším přáním.

Lukas Hirka – HIRO

Vojenska Nemocnice Olomouc

OCHRIP

Sušilovo náměstí 5

771 11 Olomouc

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Slavnostní předání speciálního vozidla

HZS Středočeského kraje 1spSotenrdha952b6mh a4 0 .1mvuhmn1:1  · SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ SPECIÁLNÍHO VOZIDLA RADKOVI CHMELAŘOVI Ve čtvrtek 14. dubna se na kladenské profesionální stanici sešli zástupci nadace Regi Base I., pivovaru

REGI Base GEORGIA

SWEF LAND GROUP 7nSdet99nudu2158 1.v2g b2a0 :  V rámci společenské zodpovědnosti darovala „Swift Land Group“ 5000 GEL charitativní nadaci Reggie Bay. Jackpot byl předán výkonnému řediteli nadace panu

Děkujeme Blesk.cz

BLESK.CZPomoc pro Jakuba: Mladík skončil po napadení v kómatuJakub se v říjnu loňského roku vydal na diskotéku do Chrudimi. Ve tři ho