Operativec I.

Die Regel der drei Quellen

Eduard Krainer

Román OPERATIVEC I. Die Drei-Quellen-Regel findet im Nahen Osten und in der Tschechischen Republik statt. Die Geschichte beschreibt die umfangreiche Polizei- und Spionageabwehraktion unserer Agenten und ist voller Spannung und Intrigen. Es wurde vom ehemaligen Polizisten Eduard Krainer geschrieben und ist das erste Buch der beabsichtigten Trilogie.

Preis: 290,- CZK

Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit. Můžete se snažit, můžete mít i štěstí, ale najít ty správné informace nestačí. Když nesvedete přesvědčit ostatní, že případ, kterému jste na stopě, není jen bájením informátorů, byla vaše práce zbytečná. Místním Kurdům nemá David Prokop moc důvodů věřit, ale vypadá to, že by si díky nim mohl došlápnout na nebezpečného fundamentalistu. S lákavým případem v sobě probouzí pozapomenutou životní energii, která mu pomáhá bojovat se starými démony. David se brzy stává jen malým článkem v nepřehledné hře, kde vyhrát chce každý, ale hrát čestně jen málokdo.

Eduard Krainer

se živí jako bezpečnostní konzultant a část roku také doprovází dobrodruhy při cestách za podmanivou přírodou Zakarpatské Ukrajiny. Za téměř 25 let prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu dobře věděl, že až jednou odevzdá svůj poslední úřední zápis, bude se věnovat docela jinému psaní. Román Operativec (2021) je úvodním dílem z připravované trilogie a je rovněž autorovou první vydanou knihou. Krainer v současnosti pracuje na přípravě druhého dílu představené série, který by měl vyjít v roce 2023.

Nadační fond REGI Base I. pomáhá od roku 2011, těm, kteří za nás sloužili, tedy novodobým válečným veteránům. Později zaměřil svoji pomoc i na ostatní vojáky, Polizist, hasiče, záchranáře a jejich rodinné příslušníky.

Škála aktivit nadačního fondu se neustále rozšiřuje a dnes zajišťuje nejen rehabilitační péči v ČR nebo zahraničí, ale pomáhá s výběrem osobních asistentů, spolupracuje s renomovanými rehabilitačními ústavy nebo hledá prostředky na nadstandardní rehabilitační pomůcky. V neposlední řadě hledá cesty, jak téma pomoci „těm, kteří za nás sloužili“ dostat do povědomí veřejnosti přednáškami a nejrůznějšími, většími či menšími akcemi pro veřejnost.

A protože často pomáhá nejen přímá pomoc, ale i upozornění na její potřebu, Nadační fond REGI Base I. pořádá i mediální kampaně a s nimi spojené veřejné sbírky. Prostřednictvím silných příběhů se snaží podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim.

Zde můžete přímo přispět i Vy:

Accountnummer:
2020 111 11 / 2010

Pomáháte těm, die für uns serviert!