OPERATIVEC I. - Pravidlo tří zdrojů

Eduard Krainer

Román OPERATIVEC I. Pravidlo tří zdrojů se odehrává na Středním východě a v České republice. Příběh popisuje rozsáhlou policejní a kontrašpionážní akci našich operativců a je plný napětí a intrik. Napsal ho bývalý policista Eduard Krainer a je to první kniha ze zamýšlené trilogie.

Cena: 290,- Kč

Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit.

Můžete se snažit, můžete mít i štěstí, ale najít ty správné informace nestačí. Když nesvedete přesvědčit ostatní, že případ, kterému jste na stopě, není jen bájením informátorů, byla vaše práce zbytečná. Místním Kurdům nemá David Prokop moc důvodů věřit, ale vypadá to, že by si díky nim mohl došlápnout na nebezpečného fundamentalistu. S lákavým případem v sobě probouzí pozapomenutou životní energii, která mu pomáhá bojovat se starými démony. David se brzy stává jen malým článkem v nepřehledné hře, kde vyhrát chce každý, ale hrát čestně jen málokdo.

OPERATIVEC II. - Břídilové z Kábulu

Eduard Krainer

Román Operativec II. – Břídilové z Kábulu (2022) je volným pokračováním knihy Operativec I. – Pravidlo tří zdrojů, jež vyšla v roce 2021. Ve druhém díle se znovu setkáváme s hlavním hrdinou kapitánem Davidem Prokopem, který je tentokrát jako operativec vojenské zpravodajské služby nasazen v rámci kontingentu sil Armády České republiky v Afghánistánu. Těsně před koncem jeho mise však dojde k únosu českého manželského páru a kapitán Prokop je k tomuto případu okamžitě povolán… 

Autor v díle opět čerpá z vlastních zkušeností, neboť v rámci svého působení v afghánské misi byl aktivně zapojen do pátrání po dvou Češkách unesených v roce 2013 v Balúčistánu.

Cena: 330,- Kč

Eduard Krainer

se živí jako bezpečnostní konzultant a část roku také doprovází dobrodruhy při cestách za podmanivou přírodou Zakarpatské Ukrajiny. Za téměř 25 let prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu dobře věděl, že až jednou odevzdá svůj poslední úřední zápis, bude se věnovat docela jinému psaní. Román Operativec (2021) je úvodním dílem z připravované trilogie a je rovněž autorovou první vydanou knihou. Krainer v současnosti pracuje na přípravě druhého dílu představené série, který by měl vyjít v roce 2023.

Nadační fond REGI Base I. pomáhá od roku 2011, těm, kteří za nás sloužili, tedy novodobým válečným veteránům. Později zaměřil svoji pomoc i na ostatní vojáky, policisty, hasiče, záchranáře a jejich rodinné příslušníky.

Škála aktivit nadačního fondu se neustále rozšiřuje a dnes zajišťuje nejen rehabilitační péči v ČR nebo zahraničí, ale pomáhá s výběrem osobních asistentů, spolupracuje s renomovanými rehabilitačními ústavy nebo hledá prostředky na nadstandardní rehabilitační pomůcky. V neposlední řadě hledá cesty, jak téma pomoci „těm, kteří za nás sloužili“ dostat do povědomí veřejnosti přednáškami a nejrůznějšími, většími či menšími akcemi pro veřejnost.

A protože často pomáhá nejen přímá pomoc, ale i upozornění na její potřebu, Nadační fond REGI Base I. pořádá i mediální kampaně a s nimi spojené veřejné sbírky. Prostřednictvím silných příběhů se snaží podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim.

Zde můžete přímo přispět i Vy:

Číslo účtu: 2020 111 11/ 2010

Pomáháte těm, kteří za nás sloužili.