Naše komunitní centrum Bunkr

Ing. Aleš Procházka - ředitel projektu Komunitní centrum Bunkr Regi Base I.

Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale i záchranářům, policistům a hasičům, má komunitní centrum v prostorách bunkru z 50. let v Praze. Místo slouží nejen pro účely společenských setkání těch, kteří sloužili za Českou republiku, ale i pro konání přednášek a školení pro veřejnost.

Bunkr v Masné ulici na Praze 1 měl původně sloužit jako civilní úkryt pro obyvatelstvo Prahy 1.  Nově zrekonstruované prostory pod Starým Městem využívá pro volnočasové i pracovní aktivity, či školení a přednášky pro veřejnost.

„K dispozici mají zázemí, které se rozprostírá na 350 m² zrekonstruovaného prostoru. Poskytujeme menší bar, posilovnu, školící a přednáškovou místnost i kanceláře pro agendu administrativní nebo provozně ekonomickou, aby mohli veteráni pracovat a fungovat ze zázemí v centru Prahy,“ uvádí zakladatel nadačního fondu Hynek Čech.
„Výhody bunkru vidíme v pomoci člověku, který už není schopen pracovat a nemá celodenní náplň. Zde se trochu zabaví, nabudí pro nějakou práci a činnost. Lidé, kteří přijdou takovýmto způsobem v uvozovkách o všechno, potom nemají možnost žádné seberealizace,“ uvedla Ilona Fabianová, manželka bývalého vojenského policisty Attily Fabiana.
V prostorách bunkru probíhají například kurzy sebeobrany pro ženy nebo cvičení pro základní a střední školy zaměřené na osvětu, jak správně postupovat při katastrofických scénářích. Semináře vedou bývalí příslušníci armády nebo policie.