Operativec I.

La règle des trois sources

Eduard Krainer

Román OPERATIVEC I. La règle des trois sources a lieu au Moyen-Orient et en République tchèque. L'histoire décrit l'action étendue de la police et du contre-espionnage de nos agents et est pleine de tension et d'intrigue. Il a été écrit par l'ancien policier Eduard Krainer et est le premier livre de la trilogie prévue.

prix: 290,- CZK

Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit. Můžete se snažit, můžete mít i štěstí, ale najít ty správné informace nestačí. Když nesvedete přesvědčit ostatní, že případ, kterému jste na stopě, není jen bájením informátorů, byla vaše práce zbytečná. Místním Kurdům nemá David Prokop moc důvodů věřit, ale vypadá to, že by si díky nim mohl došlápnout na nebezpečného fundamentalistu. S lákavým případem v sobě probouzí pozapomenutou životní energii, která mu pomáhá bojovat se starými démony. David se brzy stává jen malým článkem v nepřehledné hře, kde vyhrát chce každý, ale hrát čestně jen málokdo.

Eduard Krainer

se živí jako bezpečnostní konzultant a část roku také doprovází dobrodruhy při cestách za podmanivou přírodou Zakarpatské Ukrajiny. Za téměř 25 let prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu dobře věděl, že až jednou odevzdá svůj poslední úřední zápis, bude se věnovat docela jinému psaní. Román Operativec (2021) je úvodním dílem z připravované trilogie a je rovněž autorovou první vydanou knihou. Krainer v současnosti pracuje na přípravě druhého dílu představené série, který by měl vyjít v roce 2023.

Nadační fond REGI Base I. pomáhá od roku 2011, těm, kteří za nás sloužili, tedy novodobým válečným veteránům. Později zaměřil svoji pomoc i na ostatní vojáky, officier de police, hasiče, záchranáře a jejich rodinné příslušníky.

Škála aktivit nadačního fondu se neustále rozšiřuje a dnes zajišťuje nejen rehabilitační péči v ČR nebo zahraničí, ale pomáhá s výběrem osobních asistentů, spolupracuje s renomovanými rehabilitačními ústavy nebo hledá prostředky na nadstandardní rehabilitační pomůcky. V neposlední řadě hledá cesty, jak téma pomoci „těm, kteří za nás sloužili“ dostat do povědomí veřejnosti přednáškami a nejrůznějšími, většími či menšími akcemi pro veřejnost.

A protože často pomáhá nejen přímá pomoc, ale i upozornění na její potřebu, Nadační fond REGI Base I. pořádá i mediální kampaně a s nimi spojené veřejné sbírky. Prostřednictvím silných příběhů se snaží podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim.

Zde můžete přímo přispět i Vy:

Numéro de compte:
2020 111 11 / 2010

Pomáháte těm, qui a servi pour nous!