REGI BASE SHOOTING CHALLENGE IX. Olomouc Lazce 1. - 2. 9. 2017

08.09.2017 12:31

Devátý díl nadačních závodů jsme tentokrát uspořádali jako dvoudenní challenge, a to tak aby si na své přišli jak fandové dlouhých útočných pušek a PWD, tak milovníci krátkých zbraní. Pro oba dny jsme pro závodníky připravili stage pod názvem HRA BAREV.

 

První den se závodů zúčastnilo 35 aktivních střelců v kategoriích PSA a PDW. Na startovném bylo vybráno 10 300 Kč. Počasí bylo jako na objednávku. Naštěstí nás minula úmorná vedra předchozích dnů a když se nad námi honily mraky, déšť se spustil až v samotném závěru prvního dne.

 

Druhý den závodů se soutěžilo v kategoriích krátkých zbraní Pi a revolver. Po deštivé noci na nás čekal mokrý terén, ale i tentokrát nám štěstí přálo alespoň v tom, že déšť ustal. Přestože nevlídné počasí odradilo některé nahlášené závodníky, zúčastnil se druhého dne úctyhodný počet 75 střelců.

 

 

Martin Šabata, hasič, který utrpěl úraz při výkonu svého povolání a který se dodnes potýká s trvalými následky zranění, se závodů osobně zúčastnil první den, druhý den pak bohužel z rodinných důvodů již přítomen být nemohl. Úctyhodná částka 30 000 Kč, která byla vybrána na startovném za oba dny, pomůže Martinovi a jeho rodině v jejich nesnadné životní situaci.

 

 

Pokud se týká výsledků, tak jak je již na našich závodech zvykem, hodnotily se první tři místa v kategoriích. Vítězové byli obdarováni originálními cenami, a to pamětními plaketami s logem našeho nadačního fondu. Plakety pro nás již tradičně zhotovila chráněná dílna sdružení Most pro život z Přerova. Ostatní ceny včetně hodnotné ceny hlavní byly slosovatelné, takže nikdo neodcházel s prázdnou.

 

 

Link pro stažení fotografií z pátku: https://uloz.to/!zmt0KxaVS4fb/17-09-01-rbsch-ix-olomouc-lazce-zip

Link pro stažení fotografií ze soboty: https://uloz.to/!X0Wd0ihuZAX0/17-09-02-rbsch-ix-zip