REGI BASE Shooting Challenge III., 13.9.2014, Drahany u Prostějova

26.09.2014 00:04
Závodů se zúčastnilo 39 střelců. Složení bylo jako obvykle pestré, od úplných začátečníků s čerstvými zbrojními průkazy až po střelecké matadory v LOS střelbě.
 
Jednotlivé stage byly tvořeny tak, aby simulovaly reálné situace a každý ze střelců je musel řešit podle svého uvážení tak, jak by je řešil v běžném životě. Jedna stage, s níž se naši účastníci museli vypořádat, byla tzv. bariéra. Díky pomoci našeho příznivce pana Vosátky nám prodejna zbraní GUNDRAK a Petr Vaďura zapůjčili výrobek V-AR v ráži 223Remington. Díky jejich vstřícnosti si mohli závodníci vyzkoušet další z výrobků české zbrojařské společnosti. Zbraň mnohé z našich řad nadchla pro své vynikající střelecké vlastnosti. Každý střelec, který se účastnil závodů, obdržel jako pozornost originální značkovou čepici Blackhawk s logem REGI Base.
 
Výtěžek ve výši 100 % startovného byl tentokráte věnován rodině Rtm. Bělohlávka, který je již od října 2013 upoután na nemocniční lůžko po těžké nehodě. Nehoda se odehrála na dálnici D11 při návratu jednotky z plnění povinností. Rtm. Bělohlávek zůstal uvězněn pod koly vozidla. Jeho zdravotní stav vyžaduje celodenní péči rodinných příslušníků. Maminka musela opustit zaměstnání a věnuje se nepřetržité péči o svého syna. (Více zde a zde)
 
Střelecká komunita je jedna velká rodina a my jsme letos již poněkolikáté nechtěli po jejích členech rodiny nic jiného, než aby přijeli dělat to, co je baví, a v rámci toho pomohli člověku, který přišel o zdraví ve službě své vlasti. A vybraná částka dobrovolného startovného nyní činila úctyhodných 16 000,- Kč. Samozřejmě náš velký dík patří také sponzorům, bez kterých by se celá tato akce nemohla konat.
 
V jednotlivých kategoriích byly vyhodnoceny následující místa: 
kategorie muži 1. - 9. místo
 
Každý z prvních třech umístěných obdržel pohár a tričko s logem projektu. Následující umístění do 9 místa byla oceněna pohárem. Další ceny byly slosovány a nikdo z účastníků neodcházel s prázdnou. Ti, kdo měli více štěstí, si odnášeli i dvě ceny - jednu za výkon a jednu díky štěstí ve slosování. Vrcholem vyhodnocení bylo vylosování hlavní slosovatelné ceny, která letos nebyla nikterak zanedbatelná - 6 kartonů piva Zubr:-)
 
Rádi bychom poděkovali sponzorům, bez kterých bychom takovouto akci nebyli schopni realizovat:
Pivovar ZUBR - věnoval hlavní slosovatelnou cenu a další věcné ceny
RH Holster - věnoval své výrobky a jiné věcné ceny
Tilak - věnoval věcné ceny 
RWE transgas – věnoval finanční dar
HQH - věnovala věcné ceny a čepice BLACHAWK pro účastníky
LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní - zajistilo mediální podpora a certifikované rozhodčí