Přednáška na ZŠ Školní na Praze 4

15.06.2012 09:00

    Přiblížily se prázdniny a s nimi i poslední přednášky REGI Base pro žáky a studenty v tomto školním roce.

    Poslední reportáž, kterou Vám před letní pauzou nabízíme, vznikla na základě dojmů z přednášky na ZŠ Školní na Praze 4. Celý druhý stupeň spolu se 4 kantory se usadil do lavic, na lavice i na zem fyzikální laboratoře.  Všude okolo umyvadla a přípojky na elektrické dráty. Přednášející měl nachystanou promítačku, banner s podobiznou Regiho i maketu zbraně.

     Může se zdát, že přednášení na stále stejné téma, začne být časem poněkud monotónní, ale věřte, že publikum je pokaždé trochu jiné a v diskuzi padají různé otázky.  Těchto podnětů si snažíme všímat a měnit podle nich strukturu přednášky – oživit části, kde pozornost upadá a zaměřit se na okamžiky, kdy je naopak ve třídě absolutní napjaté ticho.  Tato zpětná vazba od žáků a učitelů nám pomáhá prezentaci neustále posouvat dál, co nejlépe ji přizpůsobovat vzdělávacím potřebám žáků a studentů, aby pro ně byly informace zajímavé a zároveň je přiměly k zamyšlení.

     Například tentokrát se jedna z posluchaček zajímala o to, odkud získávají talibanští bojovníci své zbraně. Velmi zajímavá otázka, která by si skoro zasloužila vlastní přednášku s debatou o problémech etiky mezinárodního obchodu.

    Kdo ví, třeba se nám v příštím školním roce podaří přidat do nabídky i další rozšiřující témata k účasti českých vojáků na mezinárodních misích. Chápání důvodů pro intervenci českých vojáků v zahraničí je totiž zřejmě klíčem k lepšímu veřejnému mínění.