Stačila jedna vteřina

Stačila jedna vteřina a život pprap. Lubora Němečka, profesionálního hasiče, se doslova obrátil na ruby.

V červenci 2018 smetlo jeho ženu vracející se z práce protijedoucí auto. Byla přitom už jen kousek od domova. A byli to právě Luborovi kolegové, kteří se ji snažili zachránit a kteří ji také důvěrně znali. Se ztrátou své ženy se Lubor bohužel dosud nevyrovnal. Bojí se jezdit autem, na motorce i na kole, bojí se vycházet mezi lidi, protože má obavy, že kdyby se to samé stalo i jemu, jejich syn zůstane úplně sám. Kvůli svému psychickému stavu nemůže ani vykonávat práci profesionálního hasiče.

“Vidím svou ženu pořád před sebou. Vybavují se mi vzpomínky na ni a na naše společné rodinné aktivity. Už nikdy se nebudu mít lépe, protože o psychický komfort, který nám se synem zajišťovala moje žena, jsme přišli,” popisuje Lubor svoje pocity.

Nešťastná událost poznamenala i jeho syna. Od osudného dne je plachý, bez energie, přestal mluvit. Společně proto začali navštěvovat psycholožku.

Nadačnímu fondu REGI Base I. se Lubor ozval v roce 2019 s tím, že se chce vrátit do práce a chce svou situaci řešit. Bohužel skloubit náročnou, někdy i 24 hodinovou směnu, s výchovou nezletilého syna je v podstatě nemožné. Pojišťovnu ani sociálku Luborův případ příliš nezajímal a Lubor neměl právě s ohledem na výchovu svého syna čas vysilovat se dále jakýmikoliv pochůzkami, které by jejich životní situaci pomohly vyřešit. REGI Base proto zajistil speciální právní tým a pustili jsme se do práce. Byl to boj s pojišťovnou i dalšími institucemi. Covid sice rozhodování soudu zpomalil, ale nakonec slavíme vítězství. Hasič Lubor Němeček získal vše, co požadoval a co si přál.

Přejeme pprap. Němečkovi i jeho synovi hodně sil a elánu a našim právníkům děkujeme za opět perfektně odvedenou práci!

Pomáháme těm, kteří za nás sloužili.

Pokud chcete pomáhat s námi, pošlete příspěvek v libovolné výši na transparentní účet u FIO Bank: 202011111/2010

Děkujeme!

SDÍLET:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

AKTUALITY NADAČNÍHO FONDU REGI BASE I.

Další články

Další rok, další Vostrák.

Další rok, další Vostrák. Festival hudby různých žánrů, který organizují váleční veteráni z Liberce. O uplynulém víkendu proběhl čtvrtý ročník a nás těší, že rok

Pár momentek z víkendové akce

Pár momentek z víkendové akce 75.výročí vzniku výsadkových jednotek. s Klub výsadkových veteránů g. Jaroslava Klemeše Chrudim zs 43. výsadkový pluk

Jakub má auto a my máme radost!

Je to tady – Jakub má auto a my máme radost! Jakub, syn válečného veterána prap. Ing. Tomáše Jelínka, utrpěl jednoho večera devastující poranění hlavy.